Dziecko

(5618)

Dziecko 

Przyjście noworodka na świat jest wyjątkowym okresem dla świeżo upieczonych rodziców. Warto wówczas zadbać o zdrowie oraz prawidłowe karmienie dziecka. Należy zatem uchronić niemowlę przed ewentualnymi chorobami, które mogą dotknąć młody organizm. Pomoc w tym stanowi odpowiedni pokarm, a także właściwa dieta oraz suplementacja matki. Ponadto trzeba zwracać uwagę na skład środków do prania dziecięcych ubrań i kosmetyków dla niemowląt. Zaleca się sięganie po produkty o delikatnej formule, które nie podrażniają wrażliwej skóry malucha. 

Okres ciąży i karmienia dziecka

Zdrowie i profilaktyka mam i kobiet w ciąży jest szczególnie ważna dla zdrowia dziecka. Wówczas warto dostarczać do organizmu matki niezbędną ilość witamin i minerałów wraz z pożywieniem i suplementami. W szczególności należy pamiętać o odpowiedniej podaży kwasu foliowego, witaminy D, żelaza oraz kwasów omega–3. Po przyjściu malucha na świat trzeba zadbać o dobrej jakości pokarm. Ponadto przydatnym akcesorium dla młodych mam są laktatory, które ułatwiają odciąganie pokarmu. Kobiety, które niestety nie mogą karmić niemowlęcia naturalnym pokarmem, muszą pomyśleć o wdrożeniu specjalnej, bogatej w substancje odżywcze żywności dla dzieci, w szczególności mleka modyfikowanego.

Dowiedz się więcej: Zasady karmienia piersią

Kosmetyki dla dziecka

Kosmetyki dla dzieci i niemowląt stanowią pomoc w codziennej pielęgnacji skóry noworodka. Utrzymanie prawidłowej higieny dziecka jest istotnym elementem jego zdrowia. Rodzice powinni zaopiekować się higieną malucha już od pierwszych dni jego narodzin. Warto zdawać sobie sprawę z tego, iż wybór kosmetyków dla niemowląt jest bardzo szeroki. Wśród nich wyróżnia się, m.in.: 

  • kosmetyki do kąpieli dla dzieci – w postaci olejków, emulsji czy kremów; 

  • balsamy dla dzieci – przyczyniają się do zabezpieczenia delikatnej skóry przed podrażnieniami oraz wysuszeniem; 

  • oliwki dla dzieci – stanowią wsparcie w pielęgnacji skóry maluchów już od 1. dnia życia; 

  • szampony dla dzieci – o delikatnej formule, która łagodnie oczyszcza skórę głowy oraz włosy; 

  • kremy przeciw odparzeniom – przydatne zwłaszcza w pielęgnacji noworodków oraz niemowląt, których składniki pomagają ukoić podrażnienia wynikające m.in. ze stosowania pieluszek; 

  • pudry i zasypki – dzięki odpowiednim komponentom są wsparciem w ochronie skóry przed wystąpieniem podrażnień oraz obtarć; 

  • pasty do zębów – o przyjemnym smaku, który zachęca małe dzieci do dbania o higienę jamy ustnej. 

Sprzęt medyczny dla dzieci – wsparcie zdrowia dziecka

Wiele sprzętów medycznych dla dzieci pomaga uporać się z pewnymi niedogodnościami. Niezbędnym wyposażeniem każdego rodzica są termometry dla dzieci. Najlepiej wybierać modele bezprzewodowe, które są łatwe w użytkowaniu i umożliwiają wykonanie pomiaru temperatury nawet podczas snu malca. Ponadto warto zaopatrzyć się w aspiratory i gruszki do nosa. Takie akcesorium medyczne pozwala złagodzić uciążliwy katar i daje dziecku ulgę. Oprócz tego można pomyśleć o zakupie wagi dla noworodka. Taki sprzęt ułatwia kontrolę właściwego rozwoju swojej pociechy – przyrost wagi u dzieci to wskaźnik ich prawidłowego stanu zdrowia.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij