Dziecko

(5516)

Karmienie dziecka

Dziecko to rozbudowana kategoria produktów, które przeznaczone są zarówno do karmienia, ale też pielęgnacji malucha. Mimo że karmienie piersią to najlepszy sposób żywienia niemowląt, zdarza się, że nie jest ono możliwe. Właściwe karmienie dziecka, w takich sytuacjach, wymaga odpowiedniej żywności dla dzieci, a przede wszystkim właściwie dobranego mleka modyfikowanego. W ofercie dostępne są preparaty, które zapewniają właściwe żywienie na poszczególnych etapach rozwoju oraz produkty dla maluchów o specjalnych wymaganiach żywieniowych, np. dla wcześniaków, stosowane jako profilaktyka alergii, a także przy kolkach i zaparciach. Przygotowując się do karmienia butelką, niezbędne będą także butelki i akcesoria dla dzieci, które ułatwią karmienie, m.in. podgrzewacz do butelek i sterylizator, a wraz z nimi smoczki na butelkę z dobraną do umiejętności ssania i połykania wielkością ujścia.

Pielęgnacja i zdrowie dziecka

Pielęgnacja i zdrowie dziecka to kategoria produktów, w której dostępne są przede wszystkim pieluchy, ale też kosmetyki dla dzieci, które pomogą zadbać o ich wrażliwą skórę. To ważne, aby nie pojawiły się odparzenia pieluszkowe i związany z tym dyskomfort, zaczerwienienia, a nawet nadżerki skóry. Jeśli już do nich dojdzie, warto zaopatrzyć się w dedykowany produkt, który wspomoże proces leczenia podrażnień. Ze względu na to, że skóra maluchów nie ma jeszcze w pełni wykształconego płaszcza lipidowego, naturalnej bariery ochronnej, wymaga używania specjalnych emolientów i oliwki dla dzieci

W przypadku dzieci bardzo ważna jest higiena uszu i higiena jamy ustnej. Patyczki do uszu dla dzieci przeznaczone są do czyszczenia jedynie małżowiny usznej, a nie zalegającej woskowiny w kanale słuchowym. Można je także wykorzystać do czyszczenia nosa, ale tylko w okolicy otworów skrzydełek.

Sprzęt medyczny dla dzieci

Sprzęt medyczny dla dzieci to akcesoria, które powinny się znaleźć w każdej domowej apteczce. Mimo że nazwa kategorii wskazuje na specjalistyczne urządzenia, to w ofercie można znaleźć rzeczy codziennego użytku, jak: termometry dla dzieci - w tym termometry bezkontaktowe, które idealnie sprawdzą się przy maluchach; gruszki do nosa i aspiratory - pozwalające szybko i w prosty sposób oczyścić nos dziecka, a także wagi dla niemowląt - pozwalające rodzicom na właściwą kontrolę masy ciała.

Częstą dolegliwością, z którą zmagają się maluchy, jest gorączka i kaszel, dlatego dobrze mieć pod ręką paracetamol dla dzieci (najlepiej w formie zawiesiny doustnej), wapno na alergię, a także nawadniające i lecznicze herbatki dla niemowląt.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij