Akcesoria do karmienia

(516) info
Pokaż filtry Filtruj

Żywność dla dzieci

Żywność dla dzieci to nie tylko mleka modyfikowane, które można stosować od razu po narodzinach (mleka modyfikowane 0-6 miesięcy), ale także herbatki dla niemowląt czy kaszki dla dzieci, które dostarczają niezbędnych wartości odżywczych na kolejnych etapach rozwoju.  

Mleko modyfikowane jest dzielone przede wszystkim ze względu na wiek dziecka. Jest to ważne, ponieważ wraz z upływem czasu zmienia się zapotrzebowanie niemowląt na poszczególne składniki:

Mleko modyfikowane mogą być stosowane jako profilaktyka alergii czy rozwiązanie problemu kolek i zaparć, jak mleko początkowe Bebilon Comfort 1

Profilaktyka alergii

Profilaktyka alergii to wybór mleka modyfikowanego, które nie zawiera białek mleka krowiego, m.in. Nestle Nan Optipro HA 3.  Mleko modyfikowane dla dzieci z alergią jest przeznaczone dla niemowląt z galaktozemią, nietolerancją laktozy lub nietolerancją białka krowiego. Jest ono oznaczone symbolem SL. Są to specjalistyczne preparaty, które należy wybierać w porozumieniu z lekarzem. Mleko dla dzieci z alergią często jest dostępne na receptę.

Kaszki dla dzieci

Kaszki dla dzieci to urozmaicenie diety na kolejnych etapach rozwoju. Preparaty tego typu są dedykowane maluchom powyżej 4. miesiąca życia i zawierają składniki, które wspierają funkcjonowanie organizmu dziecka. W ofercie dostępne są m.in.: kaszka bezmleczna Bobovita Porcja Zbóż, kaszka mleczna Bobovita Porcja Zbóż, kaszka ryżowa Bobovita czy kleik ryżowy Bobovita.

Herbatki dla niemowląt

Herbatki dla niemowląt to preparaty na bazie ziół, które dobrze sprawdzają się w celu uzupełniania płynów. Niektóre z nich wspierają układ pokarmowy dziecka (np. herbatka koperkowo-rumiankowa Fix), a tym samym zapobiegają występowaniu nieprzyjemnych dolegliwości (np. kolek). Można je podawać maluchom już od 4. miesiąca życia.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij