Śliniaki i fartuchy

(33) info
Pokaż filtry Filtruj

Fartuszek dla dziecka i śliniak z rękawami – obowiązkowy ekwipunek podczas jedzenia

Karmienie niemowlaka często wiąże się z koniecznością prania ubranek oraz przebieraniem i myciem go po posiłku. Odpowiednie śliniaki dla dzieci zadbają o ich komfort i uchronią rodziców przed dodatkowymi obowiązkami. Powinny być dopasowane do wieku i stopnia aktywności malucha, a także posiadać certyfikat jakości. Rodzic musi się upewnić, że fartuch dla dzieci nie zawiera żadnych szkodliwych substancji.

Sprawdź ofertę: Dania dla dzieci

Śliniaki dla dzieci – jaki materiał wybrać?

Klasyczne śliniaki dla niemowląt są wykonane z frotte lub bawełny. Nie podrażniają delikatnej skóry dziecka, są miękkie w dotyku i dobrze wchłaniają płyny. Mogą być jednowarstwowe, tak lub podszyte warstwą wodoodporną, która chroni ubranie przed zabrudzeniem i zamoczeniem, przeznaczone dla niemowląt od 6. miesiąca życia.

Sprawdź ofertę: Skoki rozwojowe

Śliniaki dla dzieci, zwłaszcza tych większych, robi się także z nieprzemakalnych materiałów, takich jak silikon, cerata lub plastik. Dzięki temu ostatniemu powstaje na przykład elastyczny śliniaczek z kieszonką na okruchy lub rozlany napój, który łatwo się czyści. Trzeba mieć jednak na uwadze, że wyroby medyczne z tworzywa sztucznego mogą podrażniać skórę dziecka.

Sprawdź ofertę: Higiena jamy ustnej u dzieci

Fartuszki dla dzieci czy śliniak z rękawami? Jaki krój wybrać?

To, jaki śliniaczek lub fartuszek dziecięcy wybierze rodzic, powinno być podyktowane wiekiem malucha i jego aktywnością. Klasycznym wyborem są specjalnie zaprojektowane śliniaki z rękawami. Sprawdzają się jako ochrona przed ślinieniem i podczas pierwszego karmienia. Może nie być odpowiedni dla starszych dzieci, które są bardzo aktywne w trakcie posiłku. Dla każdego malucha odpowiedni jest śliniaczek w formie bandany. Przydaje się zarówno w domu, jak i w trakcie spaceru. Dobrym rozwiązaniem dla dziecka, które uczy się jeść samodzielnie, jest śliniak z długim rękawem. Całkowicie zabezpiecza on przed zabrudzeniem. Pamiętaj, żeby po jedzeniu dokładnie umyć całą buzię dziecka, używając do tego specjalnie zaprojektowanych dla dzieci kosmetyków.

Sprawdź ofertę: Pieluchy

Jakie zapięcia powinny mieć śliniaki dla dzieci?

Istotnym czynnikiem, który wpływa na wybór fartucha dla dzieci, jest zapięcie. Może być to wiązanie, przycisk, guzik lub rzep. W aptece, w kategorii śliniaki dla dzieci, znajdą się także wyroby medyczne z plastikowym zaciskiem. Mają one ten plus, że łatwo dopasowuje się ich długość. 

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij