Śliniaki i fartuchy

(14)
Pokaż filtry Filtruj
z 1

Karmienie niemowlaka często wiąże się z koniecznością prania ubranek oraz przebieraniem i myciem go po posiłku. Odpowiednie śliniaki dla dzieci zadbają o ich komfort i uchronią rodziców przed dodatkowymi obowiązkami. Powinny być dopasowane do wieku i stopnia aktywności malucha, a także posiadać certyfikat jakości. Rodzic musi się upewnić, że fartuch dla dzieci nie zawiera żadnych szkodliwych substancji.

Śliniaki dla dzieci – jaki materiał wybrać?

Klasyczne śliniaki dla niemowląt są wykonane z frotte lub bawełny. Nie podrażniają delikatnej skóry dziecka, są miękkie w dotyku i dobrze wchłaniają płyny. Mogą być jednowarstwowe, tak jak śliniaczki frotte do karmienia Chicco, lub podszyte warstwą wodoodporną, która chroni ubranie przed zabrudzeniem i zamoczeniem, tak jak śliniaczki do karmienia Chicco przeznaczone dla niemowląt od 6 miesiąca życia.

Śliniaki dla dzieci, zwłaszcza tych większych, robi się także z nieprzemakalnych materiałów, takich jak silikon, cerata lub plastik. Dzięki temu ostatniemu powstaje na przykład elastyczny śliniaczek z kieszonką na okruchy lub rozlany napój, który łatwo się czyści. Trzeba mieć jednak na uwadze, że wyroby medyczne z tworzywa sztucznego mogą podrażniać skórę dziecka.

Fartuszki dla dzieci czy śliniak z rękawami? Jaki krój wybrać?

To, jaki śliniaczek lub fartuszek dziecięcy wybierze rodzic, powinno być podyktowane wiekiem malucha i jego aktywnością. Klasycznym wyborem jest np. Baby Ono, śliniak miękki z regulowanym zapięciem. Sprawdza się jako ochrona przed ślinieniem i podczas pierwszego karmienia. Może nie być odpowiedni dla starszych dzieci, które są bardzo aktywne w trakcie posiłku. Dla każdego malucha odpowiedni jest śliniaczek w formie bandany (np. śliniak apaszka BabyOno). Przydaje się zarówno w domu, jak i w trakcie spaceru. Dobrym rozwiązaniem dla dziecka, które uczy się jeść samodzielnie, jest śliniak z długim rękawem. Całkowicie zabezpiecza on przed zabrudzeniem.

Jakie zapięcia powinny mieć śliniaki dla dzieci?

Istotnym czynnikiem, który wpływa na wybór fartucha dla dzieci, jest zapięcie. Może być to wiązanie, przycisk, guzik lub rzep. W aptece, w kategorii śliniaki dla dzieci, znajdą się także wyroby medyczne z plastikowym zaciskiem. Mają one ten plus, że łatwo dopasowuje się ich długość – tak jest choćby w przypadku śliniaka z regulowanym zapięciem BabyOno.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij