Mleka modyfikowane

(108) info
Pokaż filtry Filtruj

Mleka modyfikowane dla dzieci

Kiedy przyszła mama nie ma możliwości karmienia dziecka piersią, musi sięgnąć po mleko modyfikowane. Jego skład jest stworzony tak, by było jak najbardziej podobne do mleka kobiecego. W większości przypadków jest ono oparte na specjalnie zmodyfikowanym mleku krowim, tak aby zminimalizować ryzyko jego negatywnego wpływu na zdrowie dziecka i zapewnić mu jak najlepszy rozwój. Przy karmieniu mieszanym dobrą pomocą dla mam będą laktatory, które pozwalają odciągać mleko. Należy jednak pamiętać, żeby sterylizować butelki, którymi karmimy maluszka.

Mleko modyfikowane od 0 do 36 miesiąca życia

Mleko modyfikowane można podawać maluszkowi już od pierwszych chwil życia. 

Dziecko może przyjmować dany rodzaj mleka w zależności od wieku, a także od tego, czy zmaga się z jakąś konkretną przypadłością. Dla dzieci ze skazą białkową lub nietolerancją laktozy stworzono specjalne mleka modyfikowane dla alergików.

Mleko modyfikowane od 0 do 6 miesięcy

Mleko od 0 do 6 miesięcy jest bardzo często określane również jako mleko początkowe lub oznaczane symbolem 1. Może być podawane dzieciom od momentu urodzenia i stosowane jako jedyny pokarm dla niemowlęcia aż do ukończenia przez nie 6 miesiąca życia.

Mleko modyfikowane od 7 do 12 miesięcy

Mleko modyfikowane od 7 do 12 miesięcy nazywane jest również mlekiem następnym i oznaczane symbolem 2. Zaspokaja potrzeby żywieniowe maluszka na tym etapie rozwoju. Można zacząć je podawać, gdy zakończy się podawanie mleka początkowego. Doskonale zastępuje mleko mamy i zawiera wszystkie potrzebne składniki odżywcze.

Mleko modyfikowane od 13 do 24 miesięcy

Mleko modyfikowane od 13 do 24 miesiąca życia dziecka ma za zadanie wspierać jego rozwój i dostarczać mu niezbędnych witamin i mikroelementów. Na tym etapie można powoli zacząć wprowadzać inne produkty np. kaszki dla dzieci albo deserki. Mleko modyfikowane można dobrać również dla dziecka w zależności od tego, czy ma jakieś specjalne potrzeby, typu problemy z ulewaniem czy kolki i zaparcia.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij