Mleka modyfikowane

(172)
Pokaż filtry Filtruj
z 9

Kiedy przyszła mama nie ma możliwości karmienia dziecka piersią, musi sięgnąć po mleko modyfikowane. Jego skład jest stworzony tak, by było jak najbardziej podobne do mleka kobiecego. W większości przypadków jest ono oparte na specjalnie zmodyfikowanym mleku krowim, tak aby zminimalizować ryzyko jego negatywnego wpływu na zdrowie dziecka i zapewnić mu jak najlepszy rozwój.

Mleko modyfikowane od 0 do 36 miesiąca życia

Mleko modyfikowane można podawać maluszkowi już od pierwszych chwil życia. Wyróżnia się kilka grup mleka modyfikowanego:

Dziecko może przyjmować dany rodzaj mleka w zależności od wieku, a także od tego, czy zmaga się z jakąś konkretną przypadłością.

Mleko modyfikowane od 0 do 6 miesięcy

Mleko od 0 do 6 miesięcy jest bardzo często określane również jako mleko początkowe lub oznaczane symbolem 1. Może być podawane dzieciom od momentu urodzenia i stosowane jako jedyny pokarm dla niemowlęcia aż do ukończenia przez nie 6 miesiąca życia. Na rynku popularne są szczególnie modyfikowane mleka początkowe:

Mleko modyfikowane od 7 do 12 miesięcy

Mleko modyfikowane od 7 do 12 miesięcy nazywane jest również mlekiem następnym i oznaczane symbolem 2. Zaspokaja potrzeby żywieniowe maluszka na tym etapie rozwoju. Można zacząć je podawać, gdy zakończy się podawanie mleka początkowego. Do popularnych mlek modyfikowanych następnych zalicza się:

Mleko modyfikowane od 13 do 24 miesięcy

Mleko modyfikowane od 13 do 24 miesiąca życia dziecka ma za zadanie wspierać jego rozwój i dostarczać mu niezbędnych witamin i mikroelementów. W sprzedaży można znaleźć mleko takie jak:

Mleko modyfikowane można dobrać również dla dziecka w zależności od tego, czy ma jakieś specjalne potrzeby, typu: alergia, problemy z ulewaniem czy kolki i zaparcia.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij