Ciąża i karmienie

Ciąża i karmienie

(92) info
Pokaż filtry Filtruj

Produkty dla kobiet w ciąży

Produkty dla kobiet w ciąży

Akcesoria z kategorii ciążą i karmienie pozwalają złagodzić nieprzyjemne dolegliwości po porodzie i usprawnić pierwsze dni połogu. Preparaty i akcesoria dla mamy są całkowicie bezpieczne i przygotowane z myślą o specyficznych potrzebach.

Przeczytaj więcej: Połóg – najczęstsze pytania

Warto zwrócić uwagę na kategorię pasy dla kobiet w ciąży, których zalety są szczególnie doceniane po porodzie. Wskazane są w stanach pooperacyjnych i innych, które wymagają wsparcia i stabilizacji mięśni brzucha. Poporodowy pas można stosować zarówno po porodach fizjologicznych, jak i operacyjnych.

Sprawdź ofertę: Na blizny

Mamie z pewnością przydadzą się podkłady higieniczne czy poporodowe. W wyprawce dla mamy do szpitala muszą znaleźć się jednorazowe majtki poporodowe, które bardzo dobrze przepuszczają powietrze i dzięki temu wpływają korzystnie na gojenie się ran (np. po cesarskim cięciu). Zapewniają też właściwą higienę w pierwszych dniach połogu.

Osłonki na piersi i wkładki laktacyjne to nie tylko właściwa higiena w pierwszych dniach po porodzie, ale również dobre samopoczucie mamy i szybszy powrót do normalnej aktywności.

Sprawdź ofertę: Nożyczki do paznokci dla niemowląt

Akcesoria do karmienia dziecka

W wyprawce powinny znaleźć się również akcesoria do karmienia dziecka – bez względu na chęć podawania mu pokarmu naturalnego czy mleka modyfikowanego. Pojemniki na pokarm jednorazowe lub wielorazowe ułatwią przechowywanie mleka. Wiele z nich jest kompatybilna z laktatorem, dzięki czemu pokarm spływa bezpośrednio do nich. Pojemniki na mleko naturalne nadają się do przechowywania w lodówce, zamrażarce, ale także można je wstawiać do kuchenki mikrofalowej, podgrzewacza, sterylizatora czy zmywarki.

Z kolei laktatory pomogą nie tylko odciągnąć pokarm, ale także stymulują laktację. W ofercie dostępny jest zarówno podwójny laktator elektryczny, jak i laktator ręczny. Ulgą dla mamy, zwłaszcza w pierwszych miesiącach po porodzie, kiedy kobieta nie powinna dźwigać, są także poduszki do karmienia, z których warto skorzystać już w szpitalu.

Jaki laktator wybrać?

Na rynku dostępne są:

  • laktatory elektryczne,

  • laktatory ręczne.

Pierwszy rodzaj składa się nakładki na pierś, pojemnika na mleko, pompki oraz silniczka, który ją napędza. Tego typu urządzenia pozwalają na szybkie i efektywne odciąganie pokarmu. Laktatory manualne nie mają silnika. Aby działały, kobieta musi naciskać pompkę dłonią.

Wybór laktatora zależy przede wszystkim od wygody kobiety. Mamy, które często go używają, powinny wybrać model elektryczny. Te, które korzystają z niego rzadko lub potrzebują go wyłącznie do stymulacji laktacji – mogą kupić laktator manualny.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij