Ciąża i karmienie

Ciąża i karmienie

(67)
Pokaż filtry Filtruj
z 4

Produkty dla kobiet w ciąży

Produkty dla kobiet w ciąży

Akcesoria z kategorii ciążą i karmienie pozwalają złagodzić nieprzyjemne dolegliwości po porodzie i usprawnić pierwsze dni po narodzinach dziecka. Preparaty i akcesoria dla mamy są całkowicie bezpieczne i przygotowane z myślą o specyficznych potrzebach.

Warto zwrócić uwagę na kategorię pasy dla kobiet w ciąży, których zalety są szczególnie doceniane po porodzie. Pani Teresa pas brzuszny uniwersalny wskazany jest w stanach pooperacyjnych i innych, które wymagają wsparcia i stabilizacji mięśni brzucha. Poporodowy pas można stosować zarówno po porodach fizjologicznych, jak i operacyjnych.

Mamie z pewnością przydadzą się podkłady higieniczne Baby Ono czy podkłady poporodowe Canpol. W torbie do szpitala muszą znaleźć się jednorazowe majtki poporodowe, które bardzo dobrze przepuszczają powietrze i dzięki temu wpływają korzystnie na gojenie się ran (np. po cesarskim cięciu). Zapewniają też właściwą higienę w pierwszych dniach połogu. W ofercie dostępne są m.in. majtki poporodowe Tena Lady, wkładki urologiczne Intento Comfort czy podpaski specjalistyczne Tena Lady.

Osłonki na piersi i wkładki laktacyjne DOZ Daily Mama to nie tylko właściwa higiena w pierwszych dniach po porodzie, ale również dobre samopoczucie mamy i szybszy powrót do normalnej aktywności. 

Akcesoria do karmienia dziecka

W wyprawce powinny znaleźć się również akcesoria do karmienia dziecka – bez względu na chęć podawania mu pokarmu naturalnego czy mleka modyfikowanego. Pojemniki na pokarm jednorazowe lub wielorazowe ułatwią przechowywanie mleka. Wiele z nich jest kompatybilna z laktatorem, dzięki czemu pokarm spływa bezpośrednio do nich. Pojemniki na mleko naturalne nadają się do przechowywania w lodówce, zamrażarce, ale także można je wstawiać do kuchenki mikrofalowej, podgrzewacza, sterylizatora czy zmywarki.

Z kolei laktatory pomogą nie tylko odciągnąć pokarm, ale także stymulują laktację. W ofercie dostępny jest zarówno Lansinoh, podwójny laktator elektryczny, jak i laktator ręczny Canpol Basic. Ulgą dla mamy, zwłaszcza w pierwszych miesiącach po porodzie, kiedy nkobieta nie powinna dźwigać, są także poduszki do karmienia, z których warto skorzystać już w szpitalu.

Jaki laktator wybrać?

Na rynku dostępne są:

  • laktatory elektryczne,

  • laktatory ręczne.

Pierwszy rodzaj składa się nakładki na pierś, pojemnika na mleko, pompki oraz silniczka, który ją napędza. Tego typu urządzenia pozwalają na szybkie i efektywne odciąganie pokarmu. Laktatory manualne nie mają silnika. Aby działały, kobieta musi naciskać pompkę dłonią.

Wybór laktatora zależy przede wszystkim od wygody kobiety. Mamy, które często go używają, powinny wybrać model elektryczny. Te, które korzystają z niego rzadko lub potrzebują go wyłącznie do stymulacji laktacji – mogą kupić laktator manualny.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij