Akcesoria dla mamy

(60) info
Pokaż filtry Filtruj

Kompletowanie wyprawki dla mamy do szpitala

Gotowość do porodu oznacza także to, iż przyszła mama posiada już zapakowaną torbę, którą zabierze ze sobą do szpitala. Oprócz pampersów i pierwszych pajacyków i bodziaków dla niemowlaka powinny w niej się również znaleźć akcesoria dla mamy, które będą niezbędne podczas porodu i tuż po nim. Jeżeli przyjdą skurcze albo odejdą wody płodowe, może się zdarzyć, iż potrzebnych artykułów higienicznych nie zdąży się już zapakować do torby szpitalnej, dlatego lepiej mieć je przygotowane dużo wcześniej, aby o niczym nie zapomnieć.

Akcesoria dla mamy podczas porodu

Akcja porodowa zwykle nie wygląda tak jak na filmach. Zanim dojdzie do skurczów partych mija sporo czasu. Oczekując na rozwój wypadków przyszła mama może leżeć, spacerować lub skakać na piłce. Aby ochronić przez zabrudzeniem szpitalną pościel warto na prześcieradło założyć duży podkład na łóżko. Podkład poporodowy to podstawowe akcesorium dla mamy, które powinno być zabrane do szpitala. Typowy podkład wykonany jest z materiału celulozowo-włókninowego i pokryty jest  folią zabezpieczającą. W aptece dostępnych jest wiele rozmiarów podkładów poporodowych, m. in.: 40x60cm, 60x60cm czy 60x90cm. Wybierając większy podkład, zawsze istnieje możliwość rozcięcia go na połowę i wykorzystanie według własnych preferencji. Z kolei, niewykorzystane podczas pobytu w szpitalu podkłady, mogą posłużyć jako podłoże ochronne przydatne podczas przewijania niemowlaka.

Majtki poporodowe – jakie wybrać?

W trakcie samej akcji porodowej niewiele kobiet myśli ze wstydem o swojej nagości, jednak już po urodzeniu dziecka z pewnością sporym komfortem będzie możliwość założenia bielizny. Wybierając odpowiednie majtki poporodowe warto zwrócić uwagę na ich konstrukcję. Powinny być wygodne i luźne, aby nie ściskać za bardzo brzucha. Ważnym aspektem jest także materiał z jakiego są wyprodukowane. Dobrze, gdyby był przewiewny lub oddychający. Wiele przyszłych mam wybiera majtki poporodowe siateczkowe. Obecność wielu dziurek w materiale powoduje, że do newralgicznych miejsc dochodzi powietrze. Sprzyja to gojeniu się ewentualnych ran i zmniejsza ryzyko zakażenia. W zależności od preferencji można zdecydować się na majtki jednorazowe, które od razu po wykorzystaniu wyrzuca się po prostu do kosza lub można wybrać majtki poporodowe wielokrotnego użytku. Te drugie można bezpiecznie prać i używać ich wiele razy. Taka opcja przyda się podczas długiego połogu.

Akcesoria dla mamy na połóg

O połogu mówi się niewiele, chociaż to ważny temat. Zwykle trwa on od dwóch do sześciu tygodni i jest szczególnym momentem w życiu świeżo upieczonej mamy, w którym dochodzi ona do siebie po wielkim wydarzeniu, jakim był poród. To także czas odpoczynku i oswojenia się ze zmianą. Żeby nie martwić się częstą koniecznością zmiany pościeli i nieustannego prania bielizny warto zaopatrzyć się w akcesoria dla mamy, które pozwolą przejść łagodnie przez ten czas. Do takich przydatnych produktów z pewnością należą majtki poporodowe, wysokochłonne podkłady poporodowe, podkłady higieniczne oraz pojemniki do przechowywania ściągniętego pokarmu oraz laktatory.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij