Laktatory

(26) info
Pokaż filtry Filtruj

Laktator do wyprawki

Każda przyszła mama, która planuje karmić piersią powinna rozważyć kupno laktatora jeszcze przed porodem. Warto mieć przy sobie laktator już pierwszego dnia po narodzinach dziecka. Służyć on może pobudzeniu laktacji, wyciągnięciu brodawek sutkowych, a później odciąganiu mleka na czas nieobecności mamy przy dziecku. 

Laktatory ręczne

Laktator ręczny to urządzenie zaprojektowane z myślą o ekonomicznym odciąganiu pokarmu z gruczołów mlecznych mamy, w sytuacji, kiedy z różnych powodów nie może ona przystawić dziecka do piersi. Dzięki Canpol Basic można również stymulować proces laktacji. Technologia próżniowa laktatorów z apteki imituje naturalne ssanie przez dziecko. Ręczne laktatory charakteryzuje cichy tryb pracy, co zapewnia dyskrecję. Urządzenia tego typu są łatwe w obsłudze, ich konstrukcja umożliwia szybki demontaż i komfortowe czyszczenie. 

W ofercie laktatorów znajduje się szeroki wybór odciągaczy manualnych, które pozwalają na bezpośrednie odciąganie mleka do butelki. Laktatory ręczne to produkty wykonane z trwałych i bezpiecznych dla zdrowia mamy oraz dziecka tworzyw. W aptece znajdują się zarówno rozbudowane zestawy laktatorów ręcznych, jak np. Microfile, a także odciągacze pokarmu bez dodatkowych akcesoriów, np. Sanity. W zależności od potrzeb można dopasować odpowiedni model.

Laktatory elektryczne

Ręczne odciąganie pokarmu bywa męczące zwłaszcza w nocy, w podróży czy kiedy laktacja nie przebiega we właściwy sposób. Naprzeciw potrzebom wychodzą producenci laktatorów elektrycznych. To szczególnie pomocne urządzenia na pobudzenie produkcji i uwalniania mleka. Poprzez odciąganie o charakterze automatycznym pierś i brodawki ulegają zmiękczeniu, gruczoły aktywizują się, a kanaliki mleczne udrażniają. Laktator elektryczny taki jak Medela Swing Flex czy Canpol EasyStart umożliwiają łatwe odciąganie pokarmu w wygodnej dla każdej mamy pozycji. W ofercie znajdują się modele o jednofazowym trybie pracy, których nakładki dokładnie przylegają do ciała i automatycznie przechodzą z delikatnej stymulacji to mocniejszych programów ssania. Tak zaawansowany jest m.in. laktator elektryczny Avent Ultra Comfort.

Dostępne są też laktatory dwufazowe, jak Lovi Expert, które na początku pracy odwzorowują szybkie ruchy ssące stymulujące produkcję i wypływ mleka, aby później przejść na wolne i głębokie ssanie. Laktator elektryczny z apteki można także dostać w wersji podwójnej, jak Lansinoh, dzięki czemu odciąganie może odbywać się jednocześnie z dwóch piersi. Urządzenia zasilane są na baterie lub sieciowo.

Laktatory w zestawie

W trosce o komfort procesu pobierania i podawania pokarmu, producenci laktatorów oferują także rozbudowane zestawy składające się z odciągacza mleka i różnorodnych akcesoriów. W aptece znajdują się modele wyposażone dodatkowo w 1 lub 2 butelki o pojemności nawet 180 ml z zakrętkami, smoczkami i przejściówkami do butelek, a także torbą do transportu i bateriami. To szczególnie ważne nie tylko wtedy, kiedy karmiąca mama szykuje się do wyjazdu, ale również na co dzień. Laktatory takie jak Microfile Maxi pozwalają na sprawne odciąganie i bezpieczne przechowywanie mleka. Pokarm znajdujący się w szczelnie zamkniętym pojemniku można schować do chłodziarki lub zamrażarki, a laktator po zakończonej pracy zabezpieczyć pokrowcem. W ofercie apteki są też urządzenia w zestawie ze stojakami na butelki, poduszeczkami czy lejkami. Kupując laktator warto nabyć jeszcze pojemniki na pokarm.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij