Pielęgnacja dziecka

(1797) info
Pokaż filtry Filtruj

Kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji ciała

Pielęgnacja i zdrowie dziecka to przede wszystkim produkty stworzone z myślą o delikatnej i wrażliwej skórze, która wymaga szczególnej opieki. Kosmetyki dla dzieci dostępne są w różnych formach od nawilżanych chusteczek dla dzieci, po oliwki i balsamy natłuszczające oraz żele do kąpieli. W zależności od potrzeb malucha w ofercie można znaleźć emolienty na konkretne schorzenia i dolegliwości skórne. Taki zestaw pielęgnacyjny pozwoli zarówno uchronić malucha przed podrażnieniami, jak i ukoić nieprzyjemne stany zapalne, wysypkę czy inne zmiany. 

Przeczytaj: Wyprawka dla noworodka

Również higiena jamy ustnej jest ważna. Czyste i wymasowane dziąsła pozwoli osiągnąć szczoteczka do zębów dla dzieci. Niektóre modele posiadają na drugim końcu szczoteczki dodatkowo gryzak. Do neutralizowania bakterii przedostających się do buzi na rączkach, zabawkach i jedzeniu, potrzebna jest też pasta do zębów dla dzieci. To produkt o łagodnym smaku, który nadaje się do połknięcia. Niezbędnym elementem higienicznym jest też gruszka do nosa pozwalająca go oczyścić nosa z zalegającej wydzieliny.

Pieluchy i środki czystości

Pieluchy dla dzieci to jeden z najważniejszych produktów do higieny. W ofercie znajduje się szeroki wybór modeli jednorazowych dla różnych grup wagowych zarówno zapinanych na rzepy, jak i wsuwanych na gumce. Pieluchy dzięki innowacyjnym rozwiązaniom są elastyczne, wytrzymałe, chłonne i bezpieczne dla skóry. Poza tym niektóre modele posiadają dodatkowe udogodnienia jak detektory wilgoci sygnalizujące opiekunom potrzebę wymiany poprzez zabarwienie znacznika na inny kolor, mankieciki zabezpieczające przed przeciekaniem, regulowane zapięcia i wskazówki w formie obrazkowej dla ułatwienia zakładania. 

Pieluchomajtki z kolei posiadają na tyle słabe szwy po bokach, aby bez trudu można było je rozerwać podczas przebierania i zdjąć, ale jednocześnie na tyle wytrzymałe, że podczas nauki nocnikowania maluch może samodzielnie z łatwością obsuwać je i podciągać wielokrotnie. Również pieluchy wielorazowe dostępne są w wielu wariantach.

Grzechotki i smoczki

Smoczki i akcesoria zaspokajają potrzebę i odruch ssania dziecka, którą malec utożsamia z poczuciem bezpieczeństwa i bliskości, dlatego ich wybór nie może być przypadkowy. Równie ważne są grzechotki i gryzaki, które nie tylko zabawiają i stymulują sensorycznie, ale także wiele z nich posiada gryzaki łagodzące objawy ząbkowania. W ofercie znajduje się wiele rodzajów smoczków. Jednym z nich jest smoczek uspokajający, który układa się w buzi malucha neutralnie, podobnie jak pierś podczas karmienia. Dostępny jest także smoczek anatomiczny, zwany ortodontycznym, o charakterystycznym kształcie, spłaszczonym od spodniej strony i wypukłym od góry. Ponadto można znaleźć smoczki dynamiczne czy antykolkowe. Smoczki mają różne rozmiary dostosowane do wieku dziecka. Różnią się także materiałem. Wiele z nich wykonanych jest z silikonu, lateksu i kauczuku. Dostępne są też zawieszka i pojemniki na smoczki.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij