Pieluchy dla dzieci

(148) info
Pokaż filtry Filtruj

Pieluchy dla dzieci – jakie wybrać?

Wybór pieluchy dla dzieci nie jest rzeczą prostą, zwłaszcza w obliczu wszechobecnego szumu informacyjnego. Każda opcja ma swoje wady i zalety, a ostateczna decyzja powinna być podyktowana dobrem malucha. Pieluchy dla noworodka jednorazowe i wielorazowe mają zastosowanie w każdym domu i pełnią różnorodne funkcje.

Sprawdź ofertę: kremy na odparzenia

Jakie pieluchy dla noworodka wybrać?

Delikatna skóra dziecka wymaga specjalnej pielęgnacji, dlatego każdy rodzic musi podjąć decyzję, jakie pieluchy dla noworodka będą odpowiednie dla jego pociechy. Czynniki, które mają znaczenie przy wyborze, to najczęściej cena, bezpieczeństwo, chłonność, wygoda i wpływ na środowisko. Pieluchy dla dzieci jednorazowe zapewniają komfort zarówno maluchowi, jak i jego rodzicom, ponieważ dają uczucie suchości, mają wskaźniki wilgoci i łatwo jest je zutylizować. Są natomiast zrobione z tworzywa sztucznego i nie są przyjazne środowisku. Pieluchy dla niemowląt wielorazowe to ekologiczny wyrób z naturalnych tkanin. Są mniej chłonne, ale dzięki temu szybciej wyrabiają nawyk kontrolowania potrzeby fizjologicznej u dziecka. Ich stosowanie wymaga częstego prania i prasowania. Są one świetnych uzupełnieniem wyprawki dla noworodka.

Sprawdź ofertę: podkłady poporodowe

Pieluchy dla noworodka jednorazowe

W aptece można znaleźć m.in. jednorazowe pieluchy dla noworodka, w tej samej kategorii figurują także pieluchy niemowlęce bambusowe, które są hipoalergiczne i antybakteryjne, a ponadto szczycą się biodegradowalnością na poziomie 60%. Dostępne są także pieluchomajtki przeznaczone dla maluchów z problemem nietrzymania moczu. Umożliwiają one chodzenie do przedszkola bez wstydliwych dla dziecka sytuacji.
Jednorazowe pieluchy dla dzieci przydają się szczególnie w podróży, kiedy czyszczenie, przechowywanie i pranie materiałów wielorazowych byłoby kłopotliwe.

Sprawdź ofertę: Smoczki dla dzieci

Wielorazowe pieluchy dla dzieci

W każdym domu znajdują się pieluszki tetrowe dla noworodka, które można stosować nie tylko jako wkład do otulacza, ale także ręczniczek, kocyk, podkład do przewijania lub osłonę dla matki karmiącej piersią. W ofercie aptek można wyszukać wielorazowe, muślinowe, pieluchy tetrowe oraz flanelowe. Innym rozwiązaniem jest kupno naturalnej pieluszki z włókien bambusa organicznego, która jest ekologiczna, antybakteryjna, miła w dotyku i pochłania brzydkie zapachy.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij