Smoczki i akcesoria dla dzieci

(252)
Pokaż filtry Filtruj

Na sklepowych półkach i stronach aptek internetowych można znaleźć rozmaite smoczki dla dzieci. Różnią się one rozmiarem, kształtem i tworzywem. Mogą mieć dodatkowe atrybuty, takie jak uchwyt, otwory wentylacyjne czy perły sensoryczne, które odzwierciedlają gruczoły wokół piersi matki.

Smoczek dla noworodka – silikonowy czy kauczukowy?

Najlepszy smoczek dla noworodka to przede wszystkim taki, który jest dopasowany rozmiarem do jego wieku, ma atest i nie zawiera BPA. Wybór pozostałych czynników, takich jak kształt, kolor i tworzywo, z którego jest zrobiony, zależy od osobistych preferencji rodzica i dziecka. Smoczki dla dzieci mogą być zbudowane z silikonu lub kauczuku (lateksu). Smoczki silikonowe mają gumkę bez barwy, smaku i koloru. Jest trwała i nie odkształca się w trakcie użytkowania. Tego typu smoczki niemowlęce można znaleźć w aptece, wyszukując produkty marki MAM, Lovi, NUK czy też Canpol np. Canpol Lovi, smoczek uspokajający silikonowy, dynamiczny. Są one bardzo plastyczne i z łatwością imitują pierś, ale szybciej się odkształcają. Tego typu akcesoria produkuje m.in. marka BIBS w ramach linii produktowej BIBS Colour.

Jaki kształt mogą mieć smoczki dla noworodka?

Innym czynnikiem, który warunkuje wybór smoczka dla noworodka lub niemowlaka, jest kształt gumki. W ofercie apteki można znaleźć:

Istotny jest też kształt tarczy, jaki mają smoczki niemowlęce. Powinien być dopasowany tak, żeby nie uciskać nosa dziecka.

Smoczki dla dzieci – czym jeszcze mogą się między sobą różnić?

Rodzice, którzy stają przed dylematem, jaki smoczek dla noworodka wybrać, powinni zastanowić się również nad dodatkowymi atrybutami, takimi jak uchwyt, wieczko zapobiegające brudzeniu się smoczka czy też liczba otworów wentylacyjnych.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij