Zawieszki do smoczka

(25) info
Pokaż filtry Filtruj

Wykonane z naturalnych materiałów zawieszki do smoczka gwarantują bezpieczeństwo i komfort Twojemu dziecku. Odkryj teraz naszą ofertę zawieszek na smoczek.

Zawieszki do smoczka

Smoczki i akcesoria, np. zawieszki do smoczków są niezbędnym gadżetem dla rodziców maluchów. Pozwalają one na łatwe przypięcie smoczka do ubranka dziecka oraz minimalizują ryzyko jego zgubienia bądź upadku na ziemię. W dodatku wiele zawieszek jest wykonanych z bezpiecznych materiałów i posiada atesty, co pozwala rodzicom na spokojne korzystanie z nich bez obaw o zdrowie ich dzieci. Zawieszki do smoczków są dostępne w różnych kolorach, wzorach i materiałach, dzięki czemu można je dopasować do potrzeb malucha.

Sprawdź ofertę: Sterylizatory do butelek

Zawieszki do smoczka – dlaczego warto?

Zawieszka do smoczka jest niezastąpiona podczas podróży, spacerów i codziennej zabawy. Dlaczego? Smoczek uspokajający bądź innego rodzaju jest narażony na upadki czy zabrudzenia, dlatego zawieszka może okazać się niezwykle pomocna. Przede wszystkim zapobiega ona kontaktowi smoczka z podłożem, nawet gdy dziecko przypadkowo wypuści go z buzi lub rączek. Dzięki zawieszce to akcesorium pozostaje zawsze w zasięgu dziecka, czyste.

Ponadto stosowanie zawieszki wiąże się z minimalizacją ryzyka zgubienia ukochanego smoczka, co jest trudne zarówno dla dziecka, jak i jego rodzica. Dodatkowo zawieszka może być świetnym oryginalnym gadżetem, który doskonale uzupełni stylizację każdego maluszka. Często zawieszki są produkowane ze wzorem dopasowanym do smoczka tego samego producenta. Gdy smoczek nie jest używany przez brzdąca, można go przechowywać w specjalnym pojemniku.

Czym kierować się przy wyborze zawieszki do smoczka?

Aby wybrać odpowiednią zawieszkę do smoczka, należy przede wszystkim sprawdzić, czy produkt posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i atesty. Następnie warto upewnić się, czy zawieszka została wykonana z materiałów bezpiecznych dla najmłodszych dzieci, takich jak drewno, tkanina, plastik wolny od BPA, czy silikon. Często niemowlęta używają zawieszki jako gryzaka, wkładając ją do buzi i żując jej elementy, aby złagodzić swędzące dziąsła podczas ząbkowania. Z tego względu rodzice powinni zwrócić uwagę na to, czy wszystkie elementy zawieszki pozbawione są ostrych krawędzi. Ponadto wszystkie części muszą być odpowiednio przymocowane, aby nawet przy silnym szarpnięciu nie doszło do rozpadnięcia się zawieszki.

Przeczytaj także: Preparaty na ząbkowanie

Materiałowa zawieszka do smoczka

Przywieszki do smoczka wykonane z tkaniny wyróżniają się kilkoma zaletami w porównaniu do ich plastikowych odpowiedników. Przede wszystkim są z reguły tańsze, łatwiejsze do czyszczenia, a także dostępne w różnych wzorach oraz kolorach. Jednak mają pewną wadę – mniejszą wytrzymałość, co może być problematyczne dla bardziej aktywnych dzieci. W przypadku dziecka będącego ciągle w ruchu lub ze skłonnością do gryzienia smoczka, zawieszki z materiału mogą nie być najlepszą opcją.

Warto także pamiętać o zakupie grzechotek i gryzaków dla brzdąców.

Zawieszka dla gryzaka

Niektórzy rodzice poszukują rozwiązań wielofunkcyjnych, które będą przydatne przez długi czas, nawet gdy dziecko przestanie używać smoczka. Istnieją zawieszki ze specjalną pętelką, które umożliwiają zawieszenie zarówno smoczka, jak i gryzaka dla niemowląt i dzieci. W niektórych modelach można łatwo wymieniać smoczek na gryzak, szczególnie w okresie, gdy dziecko ząbkuje i nie wykazuje potrzeby ssania smoczka. Dzięki zawieszce dziecko z łatwością może odnaleźć gryzak. Takie multifunkcyjne zawieszki są praktycznym rozwiązaniem, które pozwala zaspokoić potrzeby pociechy na różnych etapach jej rozwoju.

Sprawdź ofertę: Pielęgnacja dziecka

Zawieszki do smoczka z silikonu

Silikonowe przywieszki do smoczka są doskonałą opcją dla rodziców poszukujących czegoś niedrogiego, ale zarazem trwałego. Cechuje je wyjątkowa wytrzymałość – mogą znieść wiele, w tym częste wyparzanie i przygryzanie, co czyni je idealnymi akcesoriami również podczas ząbkowania. Warto sprawdzić, czy producent zezwala na mycie zawieszki w zmywarce, ponieważ niektóre modele wymagają ręcznego czyszczenia. Silikonowe przywieszki do smoczka to praktyczne, a także trwałe rozwiązanie.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij