Kremy dla dzieci

(343) info
Pokaż filtry Filtruj

Kremy do twarzy dla dzieci

Skóra dziecka wymaga odpowiedniej pielęgnacji, w szczególności stosowania preparatów o łagodnym działaniu, które nawilżą, zregenerują i natłuszczą. Twarz dziecka codziennie jest narażona na działanie niekorzystnych czynników jak wiatr, zanieczyszczenia środowiska czy ostre słońce. Kremy dla dzieci z reguły mają bezzapachową formułę, która nawilża skórę, koi podrażnienia i zapobiega powstawaniu nowych. Szybko się wchłania, pozostawiając gładką i miękką skórę. W aptekach jest dostępnych wiele innych kremów, które może być stosowany już od pierwszego dnia życia. Warto zadbać, by były one częścią wyprawki dla noworodka.

Sprawdź ofertę: Laktatory

Podczas dużego nasłonecznienia konieczne jest chronienie skóry przed poparzeniami. Specjalne mleczka przeciwsłoneczne tworzą barierę ochronną przed przenikaniem promieni UVA i UVB. 

Sprawdź ofertę: Mleka modyfikowane

Kremy do ciała 

Ciało dziecka również wymaga nawilżenia, odżywienia i złagodzenia podrażnień, na przykład odparzeń od pieluszekEmulsje czy balsamy mają za zadanie wzmacniać barierę ochronną skóry, zabezpieczając przed wysuszeniem już od pierwszych dni życia. 

Do pielęgnacji skóry skłonnej do atopii i bardzo wrażliwej należy korzystać z bezzapachowych środków myjących, które nawilżają i chronią naskórek, oczyszczając go i zapobiegając nadmiernemu wysuszeniu. Dla całej rodziny są przeznaczone kremy myjące o większych pojemnościach.

Wrażliwa skóra stóp, w szczególności u diabetyków, wymaga zastosowania odpowiednich produktów, które długotrwale nawilża skórę i dadzą jej poczucie ulgi. Duża część takich preparatów dla cukrzyków może być stosowana u dzieci od 3. roku życia.

Sprawdź ofertę: Poduszki do karmienia

Kremy do skóry z problemami

Nasza skóra narażona jest na różne dolegliwości. Czasem mogą się pojawić wypryski, blizny, zakażenia grzybicze, przebarwienia czy inne problemy dermatologiczne. Wszelkie zmiany wymagają zastosowania odpowiednich preparatów.

W przypadku blizn warto sięgnąć po krem, który przyspiesza regenerację tkanki. Regularne stosowanie kremu zmniejsza widoczność śladów po zabiegach lub ranach. Podczas zabiegów operacyjnych mogą pojawiać się przebarwienia, które można zmniejszyć, stosując odpowiednie środki na gojenie. Ten lub inny dostępny produkt stosowany dwa razy dziennie pozwoli na szybsze wygojenie skóry. 

Na zakażenia grzybicze są narażone zarówno dzieci, jak i dorośli. Należy zastosować wtedy krem zmniejszający lub eliminujący objawy choroby. Warto również udać się do lekarza, by obejrzał zmianę oraz określił plan leczenia.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij