Maści dla dzieci

(44) info
Pokaż filtry Filtruj

Maści na odparzenia dla dzieci

Odparzenia często pojawiają się u niemowląt wskutek wysokiej temperatury, zwiększonej wilgotności czy tarcia. Występują w okolicach miejsc intymnych z powodu noszenia pieluch. Powodują zaczerwienienie, ból oraz pieczenie skóry. Kiedy pojawi się stan zapalny, należy sięgnąć po odpowiednie preparaty. Jednym ze składników, na które trzeba zwracać uwagę jest łagodzący d-panthenol.

Dowiedz się więcej: Wyprawka dla noworodka

Maści na oparzenia dodatkowo nawilżają skórę, wspomagają regenerację naskórka i tworzą warstwę ochronną, która zabezpiecza przed kontaktem z zanieczyszczeniami. Maści mogą stosować również matki karmiące. Nadają się do pielęgnacji bolących sutków.

Maści z olejkami eterycznymi

Maści z olejkami eterycznymi pomagają w nieżycie górnych dróg oddechowych, działają rozgrzewająco oraz rozluźniająco. Często zawierają w swoim składzie olejek eukaliptusowy, który jest używany w leczeniu przeziębienia czy kataru. Nadaje się także do masażu, w szczególności spiętych mięśni, a także inhalacji.

Stosowanie maści podczas przeziębienia przyspiesza powrót do zdrowia, łagodzi podrażnienia i ułatwia oddychanie. Podczas częstego pocierania nosa chusteczkami mogą pojawić się otarcia. W tym celu warto zastosować maść, która złagodzi podrażnienia, uelastyczni skórę i przyspieszy gojenie się ran.

Rodzaje maści dla dzieci

Skóra dzieci jest bardziej wrażliwa niż skóra dorosłych, dlatego częściej wymaga stosowania odpowiednich preparatów. Zajady i podrażnienia w okolicy ust są częste u najmłodszych. Mogą powodować zaczerwienienie, swędzenie, łuszczenie czy pękanie kącików ust. W aptekach można znaleźć wiele preparatów na zajady, które zmniejszają uczucie dyskomfortu, odżywiają naskórek i pomagają usunąć problemy z okolicy ust. Mogą być stosowane u dzieci od 3. roku życia, a także dorosłych.

Warto szukać dla dzieci kosmetyków z jak najbardziej naturalnym składem. Świetnie sprawdzają się preparaty z kannabinoidami w składzie, które zadbają o skórę maluszka.

Dorośli również mogą sięgnąć po produkty z dodatkiem konopi, które regenerują skórę i mają działanie przeciwzapalne, spowalniają procesy starzenia i wykazują działanie antyoksydacyjne.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij