Szczoteczki do zębów dla dzieci

(77) info
Pokaż filtry Filtruj

Jak dbać o higienę jamy ustnej dziecka?

Niektórzy są zaskoczeni faktem, że już u bezzębnego niemowlęcia trzeba dbać o higienę jamy ustnej. Dziecko nie ma jeszcze ząbków, ale konieczne jest masowanie jego dziąseł specjalną silikonową szczoteczką, by usunąć osad i resztki pokarmu z buzi. Miękka silikonowa szczoteczka nadaje się również do czyszczenia pierwszych pojawiających się mlecznych ząbków. Rodzic powinien założyć ją na palec i za jej pomocą pielęgnować buzię dziecka.

Kiedy dziecko rośnie i staje się samodzielne, trzeba pozwolić mu próbować samemu myć ząbki. Do tego celu nadają się małe szczoteczki, które mają grubą rączkę – doskonałą do małej dłoni dziecka i miękkie włosie, by nie wywoływać podrażnień delikatnych dziąseł. Niektóre szczoteczki dla dzieci zmieniają kolor, migają lub wysyłają sygnał dźwiękowy, by pokazać dziecku, że już minął odpowiedni czas mycia. Rodzice powinni jednak mieć pod kontrolą proces czyszczenia zębów przez dzieci. Mogą mieć one jeszcze niewystarczające umiejętności manualne, by dobrze wykonać ten zabieg.

Starsze dzieci chętnie korzystają z elektrycznych szczoteczek do mycia zębów. Dzięki nim są w stanie dokładniej usunąć osad.

Sprawdź ofertę: Podkłady higieniczne

Jaką szczoteczkę do zębów warto wybrać dla dziecka?

W ofercie producentów można znaleźć szeroki wybór szczoteczek do zębów dla dzieci. Większość z nich ma fantazyjne kolory i wzory. Można na nich znaleźć też obrazki ze zwierzętami, a także ulubione postacie z bajek. Dzięki temu dziecko będzie chętniej uczyło się dbać o swoje zęby. Szczoteczki dzieli się na grupy wiekowe, dla których są przeznaczone. Jeżeli dziecko nosi aparat ortodontyczny, przydadzą mu się specjalne akcesoria do mycia zębów oraz oczyszczania aparatu.

Wśród szczoteczek dla niemowląt znajdziesz:

  • szczoteczki zrobione z silikonu, które wolny są jest od szkodliwego BPA. Z jednej strony wyposażone są w silikonowe wypustki do masażu dziąseł, a z drugiej mają bardzo miękkie włosie. Nie wywołują podrażnień w delikatnej buzi dziecka.

  • szczoteczki, które opiekun może nałożyć na palec i dotrzeć w trudno dostępne zakamarki buzi dziecka. Nie wywołuje podrażnień. Została wykonana z bezpiecznego materiału.

Szczoteczki dla dzieci od 0 do 3 lat, np.:

  • krótkie rączki zapobiegają zbyt głębokiemu wsadzeniu szczoteczki do buzi. Szczoteczka pozwala na samodzielny trening mycia zębów przez dziecko.

  • szczoteczki z miękkim włosiem, które służą do nauki samodzielnego mycia zębów.

  • szczoteczki o ergonomicznym kształcie, które pomagają dzieciom uczyć się mycia zębów poprzez naśladowanie dorosłych.

Szczoteczki dla starszych dzieci, np.:

  • mają miękkie włosie i z łatwością docierają do trudno dostępnych miejsc. Kształt zwierzątek sprawia, że mycie zębów staje się dla dziecka dobrą zabawą.

  • kolorowe wzorki na szczoteczce zachęcają dziecko do samodzielnego mycia zębów.

Pierwsza szczoteczka do mycia zębów dla dziecka będzie świetnym elementem wyprawki. Wybierając szczoteczkę dla swojego dziecka, powinieneś kierować się przede wszystkim jego wiekiem i umiejętnościami. Dobrze dopasowana szczoteczka to połowa sukcesu. Ciekawa kolorystyka i bajkowe wzory zachęcą pociechę do samodzielnego mycia zębów.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij