Termometry dla dzieci

(98) info
Pokaż filtry Filtruj

Termometr – niezbędnik każdej apteczki

Termometr to niewielkie, ale niezbędne urządzenie, które jest na wyposażeniu każdej domowej apteczki czy niemowlęcej wyprawki. Bez termometru nie wyobrażamy sobie wyjazdu na weekend z małymi dziećmi. Doświadczeni rodzice wiedzą, że gorączka potrafi przyjść niespodziewanie. Najczęściej w środku nocy. Warto mieć zawsze pod ręką termometr, aby móc wskazać właściwy moment na podanie syropu przeciwgorączkowego, a potem na kontrolę, czy podjęte działanie jest skuteczne. Współczesne termometry elektroniczne potrafią bardzo szybko zmierzyć temperaturę i już po kilku sekundach, za pomocą sygnału dźwiękowego, poinformować rodzica o gotowości do odczytu wyniku.

Sprawdź ofertę: Beta glukan dla dzieci

Termometry dla dziecka – rodzaje

Termometry dla dziecka można podzielić na kilka kategorii: w zależności od sposobu, w jaki mierzona jest temperatura oraz od miejsca, w którym chcemy tę temperaturę zbadać. W ofercie znajdziemy termometry elektroniczne, inaczej nazywane cyfrowymi, termometry na podczerwień, termometry bezdotykowe lub kontaktowe, wkładane pod pachę, pod język lub do odbytu. W każdej domowej apteczce powinny być przynajmniej dwa rodzaje urządzeń medycznych do mierzenia temperatury – warto mieć zabezpieczenie na wypadek, gdyby któryś przestał działać. Będąc rodzicem małych dzieci z pewnością chce się mieć pewność, że nawet w środku nocy będzie możliwość kontroli gorączki u maluszka.

Sprawdź ofertę: Probiotyki na odporność dla dzieci

Termometr tradycyjny, czyli jaki?

Myśląc o tradycyjnym termometrze, w pierwszej kolejności z pewnością przychodzi na myśl termometr rtęciowy, który wkładało się pod pachę i po kilku minutach czekania sprawdzało na skali, do której przedziałki dotarła ciecz. Chociaż rtęciowych termometrów nie da się obecnie kupić, nadal są dostępne podobne szklane przyrządy, w których rtęć została zamieniona na inną ciecz.

Termometr elektroniczny

To najpowszechniejszy rodzaj termometru. Wybierają go chętnie osoby przyzwyczajone do tradycyjnego sposobu mierzenia temperatury – pod pachą, oralnie lub doodbytniczo. W przeciwieństwie do swojego rtęciowego poprzednika, wynik zostaje wyświetlony na ekranie LCD już po kilku chwilach. Dodatkowo wiele modeli posiada wbudowaną pamięć, w której można przechowywać poprzednie pomiary. Taka funkcja przyda się tym, dla których ważne jest porównywanie i kontrola postępu infekcji.

Termometr bezdotykowy na podczerwień

Termometry na podczerwień z roku na rok cieszą się rosnącą popularnością. Są zdecydowanie bardziej higieniczną wersją urządzeń do mierzenia temperatury, gdyż minimalizują kontakt z bakteriami. Są również bardzo proste w obsłudze – wystarczy zbliżyć je do czoła lub ucha dziecka i wcisnąć przycisk. Po chwili na ekranie zostanie wyświetlony wynik pomiaru. Dodatkową zaletą termometru na podczerwień jest to, że za jego pomocą można zmierzyć nie tylko gorączkę u dziecka, ale również określić temperaturę powietrza, posiłku czy temperaturę wody. Tę funkcję docenią szczególnie rodzice niemowląt, którzy codziennie przygotowują kąpiel dla maluszków.

Termometr do wody

Temperaturę wody do kąpieli można zmierzyć za pomocą łokcia czy nadgarstka, ale można do tego celu użyć także termometru na podczerwień lub dedykowanego aparatu, jakim jest termometr do wody. Został on specjalnie skonstruowany, aby mógł całkowicie bezpiecznie dryfować po powierzchni wody. Jego obecność w kąpieli pozwala na stałą kontrolę ciepłoty wody w wanience. Dodatkowo wśród wielu modeli można wybrać taki kształt, który najbardziej spodoba się maluszkowi. Może być to żyrafka lub miś koala.

Termometry paskowe i naklejki

Specjalnym rodzajem produktów służących do pomiarów temperatury są naklejki termometrowe. Wystarczy nakleić je na czoło, pod pachę lub na klatkę piersiową dziecka i na bieżąco monitorować poziom temperatury dziecka. Nie jest to może najdokładniejszy sposób, ale w niektórych przypadkach będzie wystarczający. Zaletą naklejek termometrowych jest to, że są kolorowe i dzieci z pewności nie będą miały zastrzeżeń, aby w taki sposób dać zmierzyć sobie temperaturę.

Jaki termometr wybrać?

Zdrowie to najcenniejsze dobro. Warto zadbać o to, aby w domowej apteczce znajdował się odpowiedni termometr dla dziecka. Bez względu na to, czy chodzi o niemowlę, czy dziecko w wieku przedszkolnym, właściwy wybór termometru jest kluczowy dla bieżącej kontroli temperatury ciała i zdiagnozowania problemów zdrowotnych. Przy wyborze termometru dla dziecka warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim należy kierować się bezpieczeństwem i wygodą użytkowania. Termometr bezdotykowy na podczerwień to świetne rozwiązanie dla niemowląt i małych dzieci, ponieważ pomiar jest szybki, bezbolesny i zupełnie nieinwazyjny, zaś termometr elektroniczny jest uniwersalny i prosty w obsłudze.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij