Akcesoria do pielęgnacji dzieci

(83) info
Pokaż filtry Filtruj

Akcesoria do higieny ciała

Codzienna pielęgnacja i zdrowie dziecka ciała maluszka wymaga zastosowania wielu różnorodnych akcesoriów. Wybierając produkty do zabiegów higieniczno–kosmetycznych rodzice mają na uwadze nie tylko swój komfort w ich wykonywaniu, ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa dziecku. Odpowiednio dobrane przybory do pielęgnacji ciała są ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. 

W przyborniku każdego malucha powinny znaleźć się m.in. myjki dla dzieci. To gąbka o specjalnej delikatnej konstrukcji, która pozwala jednocześnie łatwo rozprowadzić żel lub oliwkę do kąpieli, jak i łagodnie masować cienką, wrażliwą skórę. Alternatywą może być myjka dla dzieci o siateczkowej formie. Do pielęgnacji niezbędne będą szczoteczki i grzebyki do włosów dla dzieci. Dużym uznaniem cieszy się szczotka do włosów z naturalnego włosia, która masując skórę głowy, stymuluje zakończenia nerwowe, działa odprężająco. Przybory tego typu dla najmłodszych posiadają odpowiednie atesty jakości i bezpieczeństwa.

Pielęgnacja uszu i paznokci

Obcinanie paznokci u noworodka bywa kłopotliwe, a nawet niebezpieczne, dlatego dobrze mieć pod ręką specjalne nożyczki dla niemowląt. Przycięte paznokcie i gładkie brzegi są ważne w profilaktyce skaleczeń i zadrapań, w które łatwo może wdać się infekcja. W trosce o bezpieczeństwo nożyczki do paznokci dla niemowląt posiadają zaokrąglone końcówki ostrzy. To pozwala zabezpieczyć malucha przed zakłuciem. 

Ważne akcesoria do pielęgnacji dzieci to również patyczki do uszu dla dzieci. Ich uniwersalna formuła umożliwia szerokie zastosowanie w zabiegach higienicznych ciała. Patyczki do uszu powszechnie przeznaczone są do czyszczenia małżowiny usznej, nosa czy przestrzeni między palcami. Mogą również służyć, jako aplikator maści i leków w formie żelowej na rany czy wysypkę. Niektóre patyczki do uszu dla niemowląt mają nietypowy kształt na podobieństwo gruszki. To zapobiega zbyt głębokiej penetracji i zabezpiecza malucha przed uszkodzeniem ucha czy nosa. Są też patyki i patyczki z okrągłym wacikiem.

Termofor dla dziecka

Termofory dla dzieci służą zarówno do ogrzewania konkretnego miejsca, jak i całego ciała. Zwykle umieszcza się go pod kołdrą w okolicę pleców czy stóp, ale w zależności od potrzeb także w inne miejsca. Termofory dla dzieci dostępne są w przyjaznych różnorodnych formach, od gumowych i elastycznych tradycyjnych kształtów w obszyciu z miękkiego materiału po pluszowe misie w kształcie zwierząt, do którego maluch może się przytulić w chłodną noc, w przebiegu przeziębienia i grypy czy po wybudzeniu w nocy z innego powodu. Ogrzewające termofory mają szerokie zastosowanie. To pomocne narzędzie w leczeniu zaparć, wzdęć i kolek, zapalenia oskrzeli czy koszmarów sennych. Chłodzące termofory z kolei mają zastosowanie zwłaszcza w stanach pourazowych. Można je także wykorzystać jako przybory w rehabilitacji sensorycznej lub ruchowej.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij