Kosmetyki

(6187)

Kosmetyki do pielęgnacji

Kosmetyki to bardzo rozbudowana grupa produktów, w której mieszczą się zarówno dermokosmetyki dla kobiet, jak i dla mężczyzn, ale także produkty do pielęgnacji twarzy i ciała, przeznaczone do codziennych zabiegów higieniczno-pielęgnacyjnych. Osobną kategorię produktów stanowią kosmetyki do włosów, które również należy dobrać pod kątem rodzaju włosa, ale też skóry głowy. Wśród kosmetyków do kąpieli znajdują się produkty przeznaczone również do skóry wrażliwej i z problemami. Kosmetyki do stóp i dłoni, a także kosmetyki do ust i oczu, poza pielęgnacją, mogą pełnić funkcję ochronną. W tej kategorii produktów dostępne są także, cieszące się dużą popularnością, kosmetyki naturalne i kosmetyki azjatyckie. Dzięki składnikom o dobroczynnym działaniu, takim jak olejki eteryczne i wyciągi roślinne, woski czy sole mineralne poprawiają wygląd skóry, zabezpieczają ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, a jednocześnie właściwie pielęgnują i odżywiają. 

Warto pamiętać, że produkty zawsze należy dobierać do rodzaju skóry czy problemów dermatologicznych. Nieprawidłowo dobrane produkty mogą np. nasilać suchość, nadwrażliwość, produkcję sebum, wypadanie włosów czy rozdwajanie paznokci, a nawet powodować dodatkowe dolegliwości jak zaczerwienienie, świąd, ból czy wykwity. W trosce o skórę twarzy i ciała dobrze jest używać dermokosmetyków.

Dermokosmetyki do pielęgnacji ciała

Dermokosmetyki do pielęgnacji ciała to produkty zawierające aktywne biologicznie substancje. Ich głównym celem jest pomoc w pielęgnacji skóry z problemami, ale także zapobieganie nieprzyjemnych objawom, dlatego polecane są szczególnie osobom ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień i podatnej na alergie. Wśród dermokosmetyków dla mężczyzn dostępne są także męskie dermokosmetyki i akcesoria do golenia.

Dzięki formule wolnej od substancji drażniących mogą z tego typu preparatów bezpiecznie korzystać także kobiety w ciąży. Przy ich użyciu pielęgnuje się nawet noworodki. W ofercie kosmetyków są też emolienty do ciała, preparaty na ciemieniuchę czy na odparzenia pieluszkowe. Dermokosmetyki to produkty bogate m.in. w olejki eteryczne, witaminy A i E, koenzym Q10, glicerynę, aloes oraz sole mineralne. 

W zależności od formy kosmetyku i mieszanki substancji czynnych w nich zawartych dermokosmetyki rozprowadzają się i wchłaniają w różny sposób i w różnym tempie. Aby zapewnić kompleksową opiekę np. skórze suchej, dobrze jest sięgnąć po enzymatyczny peeling do ciała, który jednocześnie oczyści i odżywi powierzchniowe oraz głębokie warstwy skóry. Co jakiś czas na suchą skórę dłoni czy stóp warto nakładać wosk, tzw. parafinę. W ofercie dostępne są zarówno woski do nakładania, jak i gotowe maseczki w formie rękawiczek i skarpetek - to komfortowa alternatywa półpłynnego tradycyjnego wosku. Nie wymagają one ponadto odpowiednich przyrządów do przygotowania i nakładania.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij