Pielęgnacja w ciąży

(129) info
Pokaż filtry Filtruj

Kosmetyki na rozstępy

W czasie ciąży kobieta powinna zwrócić uwagę na to, by odpowiednio dbać o skórę na piersiach, brzuchu i udach. Są to obszary wyjątkowo wrażliwe na powstawanie nieestetycznych rozstępów. W wyniku rozciągania się skóry, zmian w gospodarce hormonalnej i zwiększającej się masy ciała pojawiają się rozstępy. Aby wyeliminować ten nieestetyczny problem, trzeba działać już od samego początku ciąży i właściwie pielęgnować skórę. Przykładowymi kosmetykami, które pomogą w walce z rozstępami, są:

Trzeba zadbać o to, by skóra zostaje odpowiednio nawilżona i odżywiona dzięki aktywnym składnikom kosmetyków.

Kosmetyki do pielęgnacji biustu

Już w czasie ciąży kobieta powinna rozpocząć pielęgnowanie biustu. Będą jej potrzebne kosmetyki nawilżające, natłuszczające i zmiękczające skórę piersi. Przykładowe kosmetyki do pielęgnacji piersi, z których może skorzystać przyszła mama, to:

Warto stosować na piersi kosmetyki z uelastyczniającą skórę lanoliną oraz z kolagenem i elastyną. Pomogą ujędrnić i odbudować skórę, co jest bardzo potrzebne w tym okresie.

Kosmetyki do higieny intymnej

Podczas ciąży organizm kobiety przechodzi ogrom zmian, dlatego niezwykle ważna jest wyjątkowa troska o miejsca intymne. Potrzebują one delikatnej pielęgnacji, która pozwoli im zachować naturalne pH. Ważne jest również to, by w składzie kosmetyków do higieny intymnej znalazł się kwas mlekowy, który chroni florę bakteryjną.

W ciąży warto stosować preparaty do higieny intymnej, takie jak np.:

Właściwa pielęgnacja okolic intymnych w ciąży pozwala na uniknięcie infekcji, na które kobieta jest bardziej podatna w tym okresie.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry

W ciąży ważna jest też pielęgnacja całego ciała. Bardzo często kobiety skupiają się na dbaniu tylko o te obszary, które są bardziej podatne na powstawanie rozstępów. Nie jest to słuszne postępowanie. Skóra całego ciała wymaga troskliwej pielęgnacji w tym szczególnym okresie. Pomogą w niej np.:

W ciąży bardzo dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju naturalne oleje i masła.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij