Balsamy i pianki do ciała po opalaniu

(57) info
Pokaż filtry Filtruj

 

Bezpieczne opalanie

Opalona skóra dla wielu osób jest wyznacznikiem udanych wakacji. Rozsądne korzystanie ze słonecznych dni ma także wiele innych zalet, m.in. pod wpływem promieni organizm wytwarza witaminę D, niezbędną do budowy i wzmacniania kości. Ponadto może ono pomóc w łagodzeniu zmian skórnych, bólu mięśni i poprawiać samopoczucie.

Warto pamiętać także o szkodliwym działaniu promieniowania UV. Nadmierne opalanie może nasilać trądzik oraz prowadzić do szybszego starzenia się skóry, pojawiania się przebarwień i poparzeń czy rozwoju niebezpiecznego nowotworu, jakim jest czerniak. Dlatego podczas korzystania ze słońca zawsze warto pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Są one szczególnie ważne w miesiącach letnich, ale najlepiej wprowadzić je na stałe do codziennych czynności przez cały rok. Nie zapominaj także o regularnym nakładaniu kolejnej warstwy preparatu po dłuższym czasie spędzonym na dworze oraz po każdej kąpieli w morzu czy basenie.

Kosmetyki po opalaniu

Zaczerwieniona i przesuszona skóra po opalaniu wymaga specjalnej pielęgnacji. W aptekach i drogeriach znajdziesz wiele preparatów, które pomogą się o nią zatroszczyć. Zwróć uwagę, by zawierały w swoim składzie substancje nawilżające i łagodzące, np.:

Wiele osób nie wyobraża sobie urlopu bez kąpieli słonecznych, jednak warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry zarówno przed, w trakcie, jak i po intensywnej ekspozycji na promieniowanie UV. W ten sposób unikniesz niebezpiecznych konsekwencji plażowania, poparzeń i podrażnień, a promienny wygląd cery pozostanie z Tobą nawet po powrocie z wakacji.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij