Kosmetyki do stóp i dłoni

(540) info
Pokaż filtry Filtruj

Kosmetyki do dłoni i stóp

Skóra jest największym organem człowieka, który nieustannie się regeneruje, jednak ze względu na jej styczność z czynnikami środowiskowymi nieustannie narażona jest na uszkodzenia mechaniczne, fizyczne oraz chemiczne. Warto zatem regularnie sięgać po preparaty wspomagające jej funkcjonowanie, szczególnie w okolicach takich jak dłonie i stopy, czyli wyjątkowo podatnych na uszkodzenia. Kosmetyki do dłoni i stóp to szeroki asortyment produktów dedykowanych osobom w każdym wieku, którzy pragną wygładzić skórę, wspomóc jej regenerację, czy zadbać o stopy przed nadchodzącym urlopem.

Kremy, maski i serum do rąk

Bogaty asortyment kremów do stóp oferuje preparaty o różnorakich formułach:

  • łatwo wchłaniających się i lekkich,
  • tworzących swoistą okluzję chroniącą przed czynnikami atmosferycznymi,
  • skoncentrowanych, których celem jest intensywne działanie i natychmiastowa regeneracja uszkodzonego naskórka.

Wiosną, latem oraz jesienią warto stosować codziennie kremy o formułach nawilżających i lekkich, które nie pozostawiają dodatkowej warstwy na skórze. Takie produkty pozwalają na szybkie nawilżenie dłoni, ukojenie suchości i wsparcie naturalnej bariery hydrolipidowej. By dodatkowo zadbać o skórę dłoni, a ponadto zmniejszyć ryzyko wystąpienia nowotworów skóry, powinno się stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym – nawet całorocznie.

Pielęgnacja dłoni w okresie zimowym powinna opierać się na produktach skoncentrowanych, okluzyjnych i zapobiegających utracie wody z naskórka. Pomocne okazują się w takim wypadku kremy o bogatych, ciężkich formułach bazujących na parafinie, olejach naturalnych i ceramidach.

Dla dodatkowej pielęgnacji szczególnie uwrażliwionych i popękanych dłoni warto rozważyć zakup maski i serum do rąk w formie rękawiczek lub natłuszczającej parafiny. Produkty tego typu szybko zregenerują naskórek i zniosą dyskomfort indukowany popękana skórą.

Kremy, maski i serum do stóp

Stopy to obszar ciała wyjątkowo podatny na powstawanie zgrubień naskórka, wysuszeń, zrogowaceń oraz odcisków. Szczególnie dokuczliwe są pękające pięty, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale też mogą być bolesne. By zapobiegać tego rodzaju uszkodzeniom, warto regularnie stosować kremy do stóp. Ich formuły opierają się na składnikach nawilżających, wygładzających oraz wiążących wodę w naskórku: moczniku, ceramidach, parafinie, glicerynie, olejach roślinnych. Substancje takie zmiękczają naskórek, regenerują i zapobiegają zrogowaceniom.

Grzybica stóp i paznokci

Grzybica skóry i paznokci to częsta przypadłość dotykająca wielu osób w każdym niemal wieku. Objawy schorzenia paznokci to głównie zmiana zabarwienia płytki i odchodzenie jej od łożyska, natomiast grzybica skóry charakteryzuje się świądem i zaczerwienieniem. Jeśli zmiany nie osiągnęły znacznych rozmiarów i nie są silnie rozwinięte, można podjąć samodzielną kurację w domowym zaciszu. Dostępne preparaty na grzybicę skóry stóp i paznokci zakupić można w formie:

  • sztyftu,
  • sprayu,
  • płynu na skórę,
  • maści,
  • lakieru do paznokci.

Dobór rodzaju preparatu zależny jest od umiejscowienia zmiany chorobowej, a także od stopnia jej rozległości oraz nasilenia.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij