Pielęgnacja twarzy

(2736) info
Pokaż filtry Filtruj

Oczyszczanie twarzy

Zdrowie skóry zależy od tego, jak jest ona pielęgnowana oraz jakie kosmetyki są w tym celu stosowane. Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest oczyszczanie. Usuwa ono wszystkie zanieczyszczenia, które się gromadzą na twarzy. Ich pozostawienie sprzyja powstawaniu zaskórników, pogarsza kondycję skóry, a także powoduje, że nie jest ona odpowiednio odżywiona.

Do oczyszczania twarzy dobrze sprawdzają się dermokosmetyki dla kobiet. Mają one różną formułę. Preparaty warto jednak dopasować do indywidualnych potrzeb, a przede wszystkim zwrócić uwagę nie tylko na jego formę, ale też konsystencję. Najważniejsze jest to, aby był przeznaczony do posiadanego typu cery.

Szczególnie polecane m.in. żele. Na uwagę zasługuje ​​La Roche-Posay Effaclar, oczyszczający żel do skóry tłustej, 400 ml. Kosmetyk ten zmywa zanieczyszczenia, ale nie powoduje uczucia przesuszenia naskórka. Obecne w nim składniki wpływają ponadto na produkcję sebum. Marka ta ma w swojej ofercie także krem myjący La Roche-Posay Lipikar Syndet AP+. Mimo że zawiera naturalne tłuszcze (m.in. masło shea), ma łagodną formułę. Nie tylko usuwa zanieczyszczenia, ale też odbudowuje naturalną warstwę lipidową naskórka.

Ciekawym rozwiązaniem jest emulsja micelarna do mycia Cetaphil EM, emulsja micelarna do mycia, 236 ml, pompka. Preparat przeznaczony jest przede wszystkim do skóry wrażliwej. Dzięki unikalnej formule ze skórą ma kontak