Kosmetyki do włosów

(1218) info
Pokaż filtry Filtruj

Kosmetyki do włosów

Zdrowe i pełne blasku włosy są marzeniem większości osób. Należy jednak pamiętać o prawidłowej pielęgnacji skóry głowy oraz kosmyków, aby ograniczyć szkodliwe działanie wielu czynników, np. wysokiej temperatury czy też częstej koloryzacji włosów. Dzięki stosowaniu odpowiednich preparatów można zapobiec szybkiemu przetłuszczaniu lub rozdwajaniu się końcówek pasm. Ponadto prowadzi to do wzmocnienia włosów. Gama produktów do pielęgnacji jest szeroka, co pozwala na dobranie kosmetyku do indywidualnych potrzeb.  

Jak wybrać kosmetyki do włosów?

Szeroki wybór kosmetyków do włosów sprawia, że coraz więcej osób ma problem z ich właściwym dobraniem do swoich potrzeb. Wymaga to cierpliwości oraz odrobiny czasu. Pierwszym krokiem powinno być określenie typu swoich włosów, a dokładniej ich porowatości, czy też tendencji do przesuszania, występowania łupieżu. Ważne jest również to, czy kosmyki są cienkie, kręcone, farbowane lub pozbawione blasku. Ponadto należy zwrócić uwagę na kondycję skóry głowy. Wykonanie tych wszystkich kroków ułatwia wybranie właściwych preparatów do włosów. 

Szampony

Szampony do włosów są podstawowymi, a także najpopularniejszymi kosmetykami do pielęgnacji. Przy wyborze odpowiedniego preparatu tego typu przede wszystkim trzeba pamiętać, o tym, że ma on na celu oczyścić skórę głowy i pukle na całej ich długości. Z tego względu szampon nie powinien zawierać substancji drażniących skórę. Warto zatem wybierać warianty o delikatnej formule, która nie powoduje podrażnień ani uczucia swędzenia.  

Odżywki do włosów

Odżywki do włosów powinny być nieodzownym elementem codziennej pielęgnacji. Tego typu kosmetyków można używać przy każdym myciu. Odżywka jest produktem, który ma za zadanie odżywiać kosmyki. Preparat ten przyczynia się do wygładzenia, łatwiejszego rozczesywania włosów, a także nadaje im blasku i zdrowego wyglądu. Wybór odżywek jest szeroki – od silnie nawilżających przez nabłyszczające do ochronnych. Ponadto wyróżnia się warianty do stosowania podczas mycia głowy do lub bez spłukiwania. 

Inne kosmetyki do włosów

Oprócz szamponów i odżywek można sięgać po maski czy też sera na wzmocnienie kondycji lub porost włosów. W przypadku częstej koloryzacji pasm zaleca się także używanie odpowiednich kosmetyków, które natychmiast poprawiają wygląd, kolor oraz strukturę pukli. Z kolei olejki do włosów wspierają naprawę uszkodzeń na powierzchni pasm i w ich wewnętrznej strukturze. Co więcej, poprawia dotlenienie komórek, czego efektem są zdrowo wyglądające kosmyki.  

Kosmetyki na porost włosów

Wypadanie włosów jest dość częstym problemem nie tylko wśród mężczyzn, ale i u kobiet. Wówczas warto pomyśleć o specjalnych preparatach na porost włosów. Wykazują one działanie wielokierunkowe. Co to oznacza? Z jednej strony składniki tego typu produktów stymulują proces powstawania nowych włosów, a z drugiej zapobiegają utracie kosmyków. W przypadku chęci zakupu szamponu na porost włosów, w ich składzie powinny się znajdować, takie komponenty jak, np.: 

  • skrzyp polny, 

  • kofeina, 

  • mięta pieprzowa, 

  • pokrzywa zwyczajna, 

  • ekstrakt z miłorzębu japońskiego, 

  • betaina, 

  • ekstrakt z zielonej herbaty.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij