Dermokosmetyki dla mężczyzn

(1798) info
Pokaż filtry Filtruj

Dermokosmetyki dla mężczyzn

Rynek kosmetyków i dermokosmetyków stale się powiększa, zaspokajając potrzeby coraz szerszego grona potencjalnych odbiorców, w tym mężczyzn. Dermokosmetyki dla mężczyzn, czyli preparaty kosmetyczne dedykowane skórze o szczególnych potrzebach, charakteryzują się podwyższonymi stężeniami substancji aktywnych w porównaniu do popularnych kosmetyków drogeryjnych. Dermokosmetyki nie mają definicji prawnej i nie są produktami leczniczymi – choć często pozwalają uporać się z problemami skórnymi. Co jeszcze odróżnia je od tradycyjnych drogeryjnych kosmetyków? W formulacjach dermo produktów stosowane substancje dają wyjątkowo niskie ryzyko podrażnienia i alergizowania skóry – są więc idealnym wyborem dla wszystkich osób posiadających skłonną do podrażnień, wrażliwą cerę, również dla alergików. 

Dermokosmetyki do twarzy dla mężczyzn

Podstawą pielęgnacji każdej skóry, niezależnie od płci i typu skóry, jest właściwe oczyszczanie. Co to znaczy? Przede wszystkim, dwa razy dziennie należy dokładnie oczyścić cerę z sebum i zanieczyszczeń zewnętrznych, jednak najważniejsze jest robienie tego w sposób dokładny i delikatny. Preparat myjący nie powinien silnie myć skóry, gdyż grozi to przesuszeniem i napięciem naskórka, a w konsekwencji zwiększeniem produkcji łoju i stanami zapalnymi.

Kolejnym krokiem pielęgnacyjnym jest tonizacja, czyli przywrócenie właściwego skórze odczynu pH. Zastosowanie toniku poprzedza użycie serum bądź kremu, czyli właściwego preparatu pielęgnacyjnego, który zawiera wyższe stężenie składników aktywnych, dba o nawilżenie cery i zapobiega utracie wody przez naskórek. Kolejnym istotnym krokiem dla właściwej pielęgnacji twarzy jest nałożenie kremu z filtrem UV, który przeciwdziała oparzeniom słonecznym, zredukuje ryzyko stresu oksydacyjnego, a także wspomoże pielęgnację przeciwstarzeniową i zapobiegnie występowaniu nowotworów skóry. 

Wybór produktów pielęgnacyjnych do twarzy dla mężczyzn powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami skóry. Inną pielęgnację należy dobrać w przypadku cery atopowej, inną przy skórze tłustej. Istotną dla panów kwestią są podrażnienia w wyniku golenia – panowie regularnie korzystający z maszynek powinni dobierać preparaty regenerujące cerę, na przykład z dodatkiem ceramidów czy kolagenu. 

Dermokosmetyki do golenia dla mężczyzn

Golenie zarostu na twarzy oraz szyi to jeden z najważniejszych czynników drażniących męską skórę. Może także przyczyniać się powstawania mikroskaleczeń, trądziku i innych stanów zapalnych. Dlatego panowie korzystający z golenia twarzy, szczególnie ci obdarzeni wrażliwą cerą, powinni zadbać o właściwe zmiękczanie zarostu i odpowiednią technikę golenia, tak, by redukować ryzyko uszkodzeń naskórka. Polecamy zapoznać się z ofertą preparatów do golenia, które ułatwią tę czynność i poprawią nawilżenie cery. 

Dermokosmetyki do włosów dla mężczyzn

Panowie często zmagają się z wieloma problemami trychologicznymi – łysieniem, wczesnym siwieniem, przetłuszczaniem się skóry głowy, łupieżem. Właściwie dobrane produkty pielęgnacyjne do włosów wspomogą walkę z tego rodzaju dolegliwościami i pozwolą cieszyć się zdrowymi włosami na długie lata. 

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij