Dla mam i kobiet w ciąży

(394) info
Pokaż filtry Filtruj

Dla mam i kobiet w ciąży

Ciało kobiet ciężarnych nieustannie się zmienia. Wahania stężeń hormonów skutkują różnymi dolegliwościami – zgagą, bólami dolnej części kręgosłupa, zaparciami oraz hemoroidami. Ponadto ciężar wzrastającego w macicy malucha oraz wód płodowych może utrudnić codzienne funkcjonowanie w sferze fizycznej, a powiększający się brzuch młodej mamy narażony jest na powstawanie rozstępów. Co stosuje się w ciąży, aby zapewnić właściwy rozwój dziecka? Jakie są rodzaje kosmetyków skutecznie działających na rozstępy? Co stosować na bolesne brodawki? 

Dla mam i kobiet w ciąży – kosmetyki do pielęgnacji skóry 

Powszechnie wiadomo, że panie oczekujące na narodziny dziecka promienieją urodą – ich skóra nabiera blasku, włosy są mocne i piękne, a paznokcie zdrowe i wytrzymałe. Jednak sferami ciała narażonymi na niekorzystne zmiany podczas ciąży są brzuch, uda i pośladki. Przybieranie na masie i szybkie zwiększanie się obwodu brzucha przyczynia się do rozciągania skóry, na której zaczynają się pojawiać nieestetyczne rozstępy. Choć są kobiety, które traktują je jako trofeum po miesiącach, gdy wzrastało w ich ciele nowe życie, to można zdecydować się na metody zapobiegania zmianom skórnym – jest to wybór całkowicie indywidualny.

Szczególnie skutecznymi metodami zapobiegania powstawaniu rozstępów jest smarowanie ciała, ze szczególnym uwzględnieniem powiększającego się ciążowego brzuszka, olejami i balsamami. Olejki dla kobiet w ciąży wspierają produkcję kolagenu, stymulują regenerację naskórka, a także uelastyczniają, nawadniają skórę i działają na nią okluzyjnie – dzięki czemu zapobiegają utracie wilgoci z głębokich warstw skóry. Warto również zwrócić uwagę na kremy dla kobiet w ciąży, które stymulują odnowę naskórka i redukujące widoczność blizn. Naturalną i bezpieczną alternatywą jest olej ze słodkich migdałów, który sprawdzi się zarówno w pielęgnacji ciała, jak i twarzy oraz włosów.

Dla mam i kobiet w ciąży – preparaty na brodawki sutkowe

Karmienie piersią, choć jest wyjątkowo korzystnym dla malucha wyborem, który dodatkowo wspiera jego właściwy rozwój i zdrowie, może negatywnie odbijać się na piersiach mamy. Częstą dolegliwością powiązaną z naturalnym karmieniem jest podrażnienie i pękanie brodawek sutkowych w wyniku uszkodzeń mechanicznych. Aby wesprzeć ich regenerację, uśmierzyć dyskomfort i nie musieć rezygnować z karmienia malucha piersią, warto sięgnąć po preparaty aktywne dedykowane kobietom karmiącym, takie jak maści dla kobiet w ciąży do pielęgnacji brodawek sutkowych, czy też, popularna ze względu na swoją skuteczność, lanolina. 

Dla mam i kobiet w ciąży – preparaty witaminowe

Kwas foliowy to substancja szczególnie istotna w diecie kobiet zarówno starających się o dziecko, jak i ciężarnych. Związek ten ma ogromny wpływ na rozwój malucha – właściwa suplementacja w okresie okołokoncepcyjnym oraz na wczesnych etapach ciąży skutecznie redukuje ryzyko na wystąpienie wad wrodzonych układu nerwowego dziecka. Właściwy rozwój płodu warunkowany jest także obecnością takich mikroskładników jak: żelazo, magnez, witamina D3. By znaleźć odpowiedni preparat witaminowy uzupełniający dietę ciężarnej i starającej się o dziecko kobiety, warto skonsultować się z farmaceutą i przeglądnąć ofertę dedykowanych suplementów diety.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij