Akcesoria ciążowe

(105) info
Pokaż filtry Filtruj

Maści, krople, żele, czopki i inne leki

Wkłady poporodowe to przybory, które można kupić jeszcze w trakcie II trymestru lub tuż przed rozwiązaniem i dołączyć do wyprawki szpitalnej.
trosce o komfort przebiegu ciąży już od I trymestru warto rozglądać się m.in. za maścią lub kroplami do oczu, czy innymi lekami łagodzącymi nieprzyjemne dolegliwości związane nie tylko z fizjologią ciąży, ale także o innej etiologii, np. alergicznej, z przemęczenia czy powstałe na skutek niewłaściwej diety.

W aptece dostępne są m.in. środki na zaparcia, kremy na podrażnienia, zestaw do płukania nosa i zatok, tabletki na zgagę, tabletki na suchość gardła oraz chrypkę, preparat na grzybicę paznokci czy żele na napięcie i słabe nawilżenie pochwy. Zawierają one substancje czynne bezpieczne dla zdrowia dziecka, a jednocześnie niwelują uczucie pieczenia i drapania w przełyku, regulują pracę jelit, poprawiają kondycję skóry stóp i dłoni, a także łagodzą kaszel oraz uczucie dyskomfortu okolic intymnych.

Powszechnymi problemami w ciąży i po urodzeniu dziecka są hemoroidy oraz żylaki

Ze względu na skład przeznaczone są zwłaszcza dla kobiet w ciąży, ale mogą z nich korzystać też inne osoby, w tym dzieci. W kategorii produktów, jaką są akcesoria ciążowe, znajdują się wyroby dla najmłodszych użytkowników.

Wkładki poporodowe

Wkładki poporodowe można zakładać już w pierwszych dniach po porodzie. Dzięki miękkiej, oddychającej powłoce zewnętrznej produkty nie przywierają do skóry i nie powodują podrażnienia i świądu. Zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza okolic krocza, dzięki czemu rany goją się szybciej, a skóra nie ulega maceracji. Ich wyprofilowany kształt i szeroki pas samoprzylepny utrzymują podkład na miejscu, co zwiększa komfort noszenia i zapobiega powstawaniu zabrudzeń na ciele czy bieliźnie. Zabezpieczeniu niekontrolowanego uwalniania płynów ustrojowych w okresie połogu służą także poporodowe wkładki laktacyjne.

W ofercie apteki znajduje się ich duży wybór. Różnią się one pod względem chłonności, kolorem oraz mechanizmem mocowania. Produkty te warto kupić jeszcze w ciąży, ponieważ już przed porodem przyszła mama może doświadczać uwalniania mleka. To zjawisko świadczy o intensywnych przygotowaniach organizmu do laktacji i rychłych narodzinach dziecka. Wkładki laktacyjne to akcesoria ciążowe jednorazowego- lub wielokrotnego użytku.

Laktatory i osłonki brodawek

Wśród laktatorów można znaleźć pojedyncze urządzenia elektryczne, a także modele podwójne. Oferta obejmuje ponadto modele ręczne. Ich zaletą jest cicha praca oraz prosta konstrukcja, którą można szybko rozebrać, umyć i wyparzyć po użyciu.

Pomoc w karmieniu niemowlaka niosą także osłonki brodawek. To nakładki, które chronią wrażliwe lub podrażnione brodawki mamy, ale zarazem umożliwiają naturalne karmienie dziecka. Dostępne w aptece modele dobrze przylegają do skóry kobiety i mają anatomiczną budowę, dzięki czemu maluch może komfortowo i bezpiecznie ssać.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij