Akcesoria ciążowe

(101)
Pokaż filtry Filtruj
z 5

Maści, krople, żele, czopki i inne leki

Wkłady poporodowe to przybory, które można kupić jeszcze w trakcie II trymestru lub tuż przed rozwiązaniem i dołączyć do wyprawki szpitalnej. W trosce o komfort przebiegu ciąży już od I trymestru warto rozglądać się m.in. za maścią lub kroplami do oczu, jak Vita Pos i Hylo-Fresh, czy innymi lekami łagodzącymi nieprzyjemne dolegliwości związane nie tylko z fizjologią ciąży, ale także o innej etiologii, np. alergicznej, z przemęczenia czy powstałe na skutek niewłaściwej diety.

W aptece dostępne są m.in. środki na zaparcia, takie jak Dulcosoft w płynie, Dulcosoft w saszetkach czy Criorectum Protect czopki, krem na podrażnienia Bepanthen Sensiderm, zestaw do płukania nosa i zatok DOZ Iriclean, tabletki na zgagę Gastroalg, tabletki na suchość gardła oraz chrypkę Glosal, preparat na grzybicę paznokci Scholl czy żele na napięcie i słabe nawilżenie pochwy Feminum Activ. Zawierają one substancje czynne bezpieczne dla zdrowia dziecka, a jednocześnie niwelują uczucie pieczenia i drapania w przełyku, regulują pracę jelit, poprawiają kondycję skóry stóp i dłoni, a także łagodzą kaszel i uczucie dyskomfortu okolic intymnych. Ze względu na skład przeznaczone są zwłaszcza dla kobiet w ciąży, ale mogą z nich korzystać też inne osoby, w tym dzieci. W kategorii produktów, jaką są akcesoria ciążowe, znajdują się wyroby dla najmłodszych użytkowników, m.in. Dulcosoft Junior.

Wkładki poporodowe

Wkładki poporodowe można zakładać już w pierwszych dniach po porodzie. Dzięki miękkiej, oddychającej powłoce zewnętrznej produkty nie przywierają do skóry i nie powodują podrażnienia i świądu. Zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza okolic krocza, dzięki czemu rany goją się szybciej, a skóra nie ulega maceracji. Ich wyprofilowany kształt i szeroki pas samoprzylepny utrzymują podkład na miejscu, co zwiększa komfort noszenia i zapobiega powstawaniu zabrudzeń na ciele czy bieliźnie. Zabezpieczeniu niekontrolowanego uwalniania płynów ustrojowych w okresie połogu służą także poporodowe wkładki laktacyjne, np. Baby Ono Night & Day od marki Baby Ono czy Bella Mamma.

W ofercie apteki znajduje się ich duży wybór. Różnią się one pod względem chłonności, kolorem oraz mechanizmem mocowania. Młode mamy mogą wybrać spośród m.in. Baby Ono Natural Nursing, Avent Ultra Comfort czy Lovi Discreet Elegance. Produkty te warto kupić jeszcze w ciąży, ponieważ już przed porodem przyszła mama może doświadczać uwalniania mleka. To zjawisko świadczy o intensywnych przygotowaniach organizmu do laktacji i rychłych narodzinach dziecka. Wkładki laktacyjne to akcesoria ciążowe jednorazowego- lub wielokrotnego użytku.

Laktatory i osłonki brodawek

Wśród laktatorów można znaleźć np. Lovi Expert dwufazowy lub Lovi Prolactis, czyli pojedyncze urządzenia elektryczne, a także modele podwójne, jak Lansinoh. Oferta obejmuje ponadto modele ręczne, jak Canpol Basic. Ich zaletą jest cicha praca oraz prosta konstrukcja, którą można szybko rozebrać, umyć i wyparzyć po użyciu. Pomoc w karmieniu niemowlaka niosą także osłonki brodawek. To nakładki, które chronią wrażliwe lub podrażnione brodawki mamy, ale zarazem umożliwiają naturalne karmienie dziecka. Dostępne w aptece modele dobrze przylegają do skóry kobiety i mają anatomiczną budowę, dzięki czemu maluch może komfortowo i bezpiecznie ssać.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij