Produkty dla dzieci

(1608) info
Pokaż filtry Filtruj

Jakie produkty dla dzieci dostaniemy w aptece?

Produkty dla dzieci, które można nabyć w aptece bez recepty ciężko sklasyfikować w jeden dział. Jeśli dziecko zmaga się z chorobą, z apteki na pewno nie wyjdziemy z pustymi rękoma. Dostępne są leki i suplementy diety, opatrunki oraz przydatne akcesoria i preparaty witaminowe. Wiek dziecka nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia, ponieważ medykamenty dostosowane są do wszystkich małych pacjentów, nawet noworodków i niemowlaków.

Warto wiedzieć, gdzie szukać poszczególnych specyfików, dlatego zostały one podzielone na działy, aby ułatwić złożenie zamówienia. Sprawdź, jak je sklasyfikowano i czego dotyczą dane kategorie.

Leki i suplementy diety

Szeroka gama produktów, która jest dostępna w tym dziale, uniemożliwiłaby dokonanie trafnego wyboru, gdyby nie fakt podzielenia preparatów na konkretne kategorie. Sklasyfikowano je względem potrzeb i dolegliwości dziecka, co ułatwia dotarcie do właściwego farmaceutyku. W dziale leków i suplementów diety znajdziesz:

  • leki na gorączkę u dziecka – np. Paracetamol, Ibum czy Nurofen dostępne w łatwo przyswajalnych i smacznych syropach, zaś dla starszych – w tabletkach. Taki sam asortyment jest w lekach na ból głowy oraz bolesne ząbkowanie. Płukanie nosa i zatok u dzieci to jednak zupełnie odrębna kategoria. To tam dostępna jest woda morska do nosa, która złagodzi katar u dziecka;

  • leki na dolegliwości układu pokarmowego – tu szukać powinieneś leków na biegunkę, zaparcia oraz refluks, nawet u bardzo małych pacjentów. Zajrzeć możesz także do działu leków na ból brzucha. Zawiera on preparaty na kolkę i inne dolegliwości trawienne;

  • preparaty przeciwwirusowe i wspomagające odporność – jeśli szukasz witaminy D lub kwasów tłuszczowych Omega-3, to jest to na pewno dobry dział. Tran dla dzieci jest dostępny gdzie indziej. Szukaj go pod taką samą nazwą. Preparaty rybie stanowią w aptece odrębną kategorię;

  • maści rozgrzewające – działają łagodniej, aniżeli te przeznaczone dla dorosłych. Bardzo dobrze sprawdzają się przy przeziębieniu lub innych schorzeniach dróg oddechowych;

  • plastry z olejkami eterycznymi – one również są dobre na infekcje, szczególnie nosa i zatok, gdy dziecko ma problem z oddychaniem.

W dziale leków i suplementów diety możesz szukać również nietypowych preparatów np. wspomagających brak apetytu lub roślinnych wyciągów. Są w nim też leki na chorobę lokomocyjną, które przydadzą się podczas wyjazdów na urlop oraz probiotyki.

Witaminy i opatrunki dla dzieci

Preparaty witaminowe dla dzieci to jedne z najważniejszych leków, które powinien posiadać rodzic. Wspomagają system immunologiczny, poprawiają ogólne samopoczucie i zapobiegają infekcjom. Są wśród nich zestawy, które warto podawać noworodkom i niemowlakom np. witamina D, K lub żelazo w przypadku anemii dziecka. W tym dziale znajdują się również magnez i wapno na uczulenia.

W aptece dostępne są też bandaże i plastry, którymi można zabezpieczyć urazy oraz skaleczenia. Powinny się one stać jednym z głównych elementów domowej apteczki. Dziecięca skóra charakteryzuje się wrodzoną tendencją do podrażnień, stąd konieczność zabezpieczenia w każdej sytuacji. Plastry dla dzieci są kolorowe, co wzbudza radość u niejednego malucha i sprawia, że bardzo szybko zapomina on o uszkodzeniu naskórka.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij