Ból pleców i kręgosłupa

(96) info
Pokaż filtry Filtruj

Oferta leków na ból pleców i kręgosłupa?

Ból pleców i kręgosłupa jest powszechnie występującą dolegliwością. W zależności od stopnia nasilenia może powodować dyskomfort, utrudniać, a nawet uniemożliwiać wykonywanie obowiązków domowych i zawodowych. Jeśli chcemy go złagodzić, warto sięgnąć po preparaty o działaniu łagodzącym nieprzyjemne dolegliwości. Wśród nich wymienia się przede wszystkim:

  • środki doustne: tabletki, kapsułki, saszetki do rozpuszczenia w wodzie,

  • środki do stosowania miejscowego: maści, żele, kremy i plastry.

Leki na ból pleców i kręgosłupa wytwarza wielu producentów preparatów farmaceutycznych, więc można wybrać spośród szeregu środków.

Ból pleców i kręgosłupa – środki stosowane doustnie

Największą popularnością, wśród doustnych środków na ból pleców i kręgosłupa, cieszą się tabletki. Do substancji aktywnych, obecnych w składzie tych preparatów, zalicza się:

Oprócz tabletek doustnie przyjmowane są też inne leki na ból pleców i kręgosłupa, jak np.:

Żele i maści, czyli środki stosowane miejscowo

W dziale preparatów na ból kręgosłupa znajdziemy również maści i żele. Zawierają następujące substancje czynne:

  • diklofenak – ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe. Jest  składnikiem np. Voltarenu MAX, który poleca się w leczeniu pourazowych stanów zapalnych mięśni, stawów, ścięgien oraz więzadeł. W swoim składzie mają go też Dicloziaja i Veral;

  • 2,1% woda chlorkowo-sodowa (solanka) siarczkowa i jodkowa – działa przeciwobrzękowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Znajduje się w np. Bals Sulphur Żel;

  • etofenamat – jest jednym ze składników żelu Traumon, będącego lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Zaleca się go przy kontuzjach sportowych, bólach stawów oraz reumatyzmie. Etofenamat występuje też w Difortanie.

Innym rozwiązaniem na ból pleców i kręgosłupa są plastry. Wygodne w stosowaniu, eliminują   ryzyko zabrudzenia ubrania. Jedną z najczęściej spotykanych w nich substancji czynnych jest diklofenak sodowy. Przykładem tego rodzaju plastrów są m.in. Itami i Olfen Patch. W plastrach na ból pleców i kręgosłupa często stosowany jest też wspomniany wyżej ibuprofen.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij