Ból mięśni i stawów

(210) info
Pokaż filtry Filtruj

Jak przedstawia się oferta leków na ból mięśni i stawów?

Ból mięśni i stawów może znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Może być odczuwany w obrębie konkretnego obszaru, np. kolana, ręki, stopy, kręgosłupa, lub, jak to ma miejsce w powszechnie występującej grypie, nie ma jednej lokalizacji. Oferta preparatów na ból mięśni i stawów jest bardzo bogata. Produkty dostępne są w różnej formie. Spotyka się m.in.:

  • plastry,

  • maści i żele,

  • tabletki i kapsułki,

  • rzadziej granulat/proszek do sporządzenia na wodzie czy aerozole na skórę.

Poza tym należy wspomnieć o suplementach na stawy, które wspomagają regenerację chrząstki stawowej. W ich składzie znajdują się przeważnie kolagen, glukozamina i chondroityna.

Maści i żele na ból mięśni i stawów

Maści i żele na ból mięśni i stawów charakteryzują się miejscowym działaniem oraz trafiają dokładnie w źródło bólu. Jeśli chodzi o substancje czynne w ich składzie, to do najczęstszych należą:

Tabletki i kapsułki na ból mięśni i stawów

Kolejną grupą leków przeznaczonych do łagodzenia bólu mięśni i stawów są tabletki i kapsułki. Najczęściej w ich składzie znajdują się takie substancje czynne, jak:

Wymienione związki charakteryzują się działaniem przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym.

Często za działanie leków na ból mięśni i stawów odpowiadają też takie substancje czynne, jak:

Niektóre, zwłaszcza meloksykam, mogą podrażniać śluzówkę żołądka. W związku z tym warto je przyjmować razem z suplementem osłonowym.

Plastry i aerozole na ból mięśni i stawów

W łagodzeniu bólu mięśni i stawów warto wspomagać się plastrami. Środki te są wygodne w użyciu i działają bezpośrednio na obolałe miejsce. W produktach spotykany jest często diklofenak sodowy. Zawierają go Itami, 140 mg, plastry lecznicze, 10 szt. oraz Olfen Patch, 140 mg, plastry lecznicze, 5 szt. (torebka). Plastry stosuje się w bólu towarzyszącym nadwyrężeniom, zwichnięciom, stłuczeniom, a także urazom. Nieco mniej popularnym rozwiązaniem na ból mięśni i stawów są aerozole. Przykładowe produkty w tej kategorii to Traumon, 100 mg/ml, aerozol na skórę, 50 ml oraz Elmetacin 1%, 10 mg/g, aerozol do stosowania zewnętrznego, 50 ml.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij