Ból głowy i migrena

(160) info
Pokaż filtry Filtruj

Jak przedstawia się asortyment leków na ból głowy i migrenę?

Wybór preparatów na ból głowy i migrenę jest bardzo duży. Jako pomoc w walce z tą dolegliwością można sięgnąć po:

  • środki przeciwbólowe skuteczne w walce z różnego rodzaju bólem,

  • leki dedykowane głównie na bóle migrenowe.

Preparaty na ból głowy i migrenę mogą się różnić postacią. Wybrać można spośród tabletek drażowanych i powlekanych, twardych kapsułek oraz żelowych, które przyspieszają działanie substancji przeciwbólowych. Dostępne są też tabletki musujące, granulaty i proszki do rozpuszczania w wodzie.

Leki na ból głowy i nie tylko

Na ból głowy i migrenę stosowane są zwykle tradycyjne leki o działaniu przeciwbólowym. Pomagają one również w walce z bólem w innej lokalizacji, np. zęba, menstruacyjnym, kostnym, stawowym, mięśniowym lub brzucha. Większość spośród nich działa także przeciwzapalnie i/lub przeciwgorączkowo. Wśród jednych z bardziej znanych substancji aktywnych, które odpowiadają za ich działanie, wymienia się:

Zanim dojdzie do zakupu wybranego leku, powinniśmy się zapoznać z listą działań niepożądanych preparatu i potencjalnych skutków ubocznych.

Preparaty dedykowane bólom głowy i migrenowym

Osoby zmagające się z bólem głowy i migreną powinny mieć w aptece leki przeznaczone typowo do ich zwalczania. Jednym z takich preparatów jest Excedrin MigraStop, tabletki powlekane, 20 szt. Substancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy, paracetamol i kofeina. Produkt pomaga w łagodzeniu bólu głowy, ale też innych objawów, jakie towarzyszą migrenie: nudności oraz nadwrażliwości na światło i dźwięk.

Innym produktem na migrenę jest Migea, 200 mg, tabletki, 4 szt. Zaleca się go stosować w ostrym napadzie migreny (silny ból głowy, jednostronny i pulsujący). Substancją czynną jest tutaj kwas tolfenamowy. Kolejny lek to Coffepirine – tabletki od bólu głowy, 450 mg + 50 mg, tabletki, 12 szt., w którym substancjami czynnymi są kwas acetylosalicylowy i kofeina. Związki te odpowiadają też za działanie środka Kopiryna – tabletki od bólu głowy, 400 mg + 50 mg, tabletki, 12 szt.

Co jeszcze może pomóc na ból głowy?

Poza wymienionymi rodzajami leków na ból głowy i migrenę złagodzenie dolegliwości przynieść mogą:

  • odpoczynek w cichym i zaciemnionym miejscu,

  • ciepłe lub zimne okłady,

  • gorący, rozluźniający prysznic lub kąpiel,

  • delikatny ucisk tętnicy skroniowej po stronie bólu.

W wielu przypadkach za atak migreny odpowiadać może konkretny czynnik, którego powinno się unikać, a najlepiej wyeliminować. Może to być element diety (np. czekolada, pikantne jedzenie, alkohol), stres, przemęczenie, problemy ze snem. W każdym przypadku długo utrzymujące się lub nawracające bóle głowy powinny być konsultowane z lekarzem.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij