Antykoncepcja i sex

(134)
Pokaż filtry Filtruj
z 7

Co znajdziesz w dziale „antykoncepcja i sex”?

Dział antykoncepcja i sex to szeroki asortyment produktów, które zagwarantują przyjemność z obcowania płciowego, zdrowie narządów intymnych oraz zabezpieczenie przed ciążą, o ile nie planujemy jeszcze macierzyństwa.

Podstawowym produktem są przede wszystkim prezerwatywy w szerokiej gamie rozmiarów, kolorów i rodzajów. W dziale antykoncepcji znajdziesz też wkładki antykoncepcyjne, ponieważ tabletki są wydawane wyłącznie na receptę. Można kupić też preparaty zapewniające komfort podczas współżycia, np. lubrykanty czy preparaty do higieny intymnej, pomocne w leczeniu infekcji tych właśnie okolic. Znajdują się tu także środki wspomagające erekcję.

Prezerwatywy Durex i inne lubrykanty

Prezerwatywy, choć umieszczono je w dziale antykoncepcja i sex, tworzą zupełnie odrębną kategorię. Prym w ofercie wiedzie firma Durex, które ma liczne rodzaje i rozmiary prezerwatyw. Dostępne są m.in.: Classic, Extra Safe, z dodatkowymi wypustkami oraz żelem stymulującym doznania, a także ultracienkie, które są niemalże niewidoczne dla oka. Na rynku medycznym jest nie tylko Durex. Wieloma rodzajami prezerwatyw może pochwalić się też Unimil oraz New Caress. W aptece kupisz także produkty My Size z lateksem lub bez.

W tym samym dziale, lecz innej kategorii, dostępne są lubrykanty. To żele, które zapewniają dodatkowe nawilżenie podczas stosunku. Skład niektórych żeli nawilżających wzbogacono o substancje potęgujące orgazm lub aromatyczny zapach. Wszystko po to, aby odczuwać wyłącznie przyjemność, a nie dyskomfort w czasie współżycia.

Higiena intymna narządów płciowych

Regularne współżycie nierzadko wiąże się z szeregiem zagrożeń dla narządów intymnych i nie tylko. Rozmaitym infekcjom sprzyja antybiotykoterapia, zapalenia układu moczowego oraz zakażenia wirusowe. Jeśli chcemy pozbyć się uporczywych objawów choroby, można wybrać jeden z preparatów na zdrowie intymne. Do takich produktów zaliczają się:

  • żele nawilżające, które niwelują suchość pochwy,

  • globulki dopochwowe (Gynoxin Uno, Canesten) oraz kremy na zakażenia grzybicze,

  • irygacje np. Tantum Rosa, które przynoszą ulgę przy suchości pochwy oraz rozmaitych stanach zapalnych,

  • płyny odkażające skórę np. Octenisept,

  • mieszanki ziołowe pomocne w zachowaniu dobrej kondycji narządów intymnych.

Sporą grupę leków w tej kategorii stanowią tabletki wspomagające erekcję u mężczyzn. Szczególną popularnością cieszy się Maxigra, Inventum oraz Clavin.

Wkładki antykoncepcyjne

W dziale antykoncepcji dostępne są oczywiście leki antykoncepcyjne, jednak nie te klasyczne, ponieważ je wydaje się wyłącznie na receptę. Nabyć można wkładki antykoncepcyjne, które zabezpieczają przed ciążą przez okres kilku lat. Kobieta, która chce je kupić, powinna wiedzieć, jakiego dokładnie rodzaju produktu potrzebuje i czy nie ma zdrowotnych przeciwwskazań do jej założenia.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij