Prezerwatywy

(136) info
Pokaż filtry Filtruj

 

Przed czym chronią prezerwatywy?

Wiele środków antykoncepcyjnych chroni jedynie przed niechcianą ciążą, jednak prezerwatywy mają znacznie szerszy zakres działania. Oprócz zmniejszenia ryzyka zapłodnienia prezerwatywy pomagają również zapobiegać chorobom przenoszonym drogą płciową. Mowa tu przede wszystkim o rzeżączce, chlamydii, rzęsistkowicy, syfilisie (czyli kile), zapaleniu wątroby typu B, HIV, wirusie opryszczki pospolitej (HSV/herpes) oraz wirusie brodawczaka ludzkiego (HPV).

Pomimo wielu plusów wynikających z decyzji o wyborze prezerwatywy jako podstawowego środka antykoncepcyjnego, należy pamiętać, że żadna metoda nie niweluje ryzyka zajścia w ciążę lub zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową do zera. Skuteczność prezerwatyw wynosi około 98 %. Jednak o tak wysokim wyniku możemy mówić tylko przy prawidłowym stosowaniu ich przy każdym stosunku. Nie bez znaczenia pozostaje także dobór odpowiedniego rozmiaru.

Rodzaje prezerwatyw

W aptece dostępnych jest wiele rodzajów prezerwatyw od różnych firm. Można śmiało powiedzieć, że każdy znajdzie coś dla siebie. Asortyment obejmuje między innymi:

Zestawy prezerwatyw

Jeżeli nie wiesz, na które prezerwatywy się zdecydować, możesz sięgnąć po jeden z kilku dostępnych Durex Fun Explosion, prezerwatywy, 40 szt. Każdy z nich zawiera kilka różnych typów zabezpieczeń, a dodatkowo niektóre mogą obejmować również żel, który nawilża lub potęguje doznania. 

Durex Suprise Me, prezerwatywy, 40 szt., znajduje zastosowanie także wśród par, które szukają innych, ciekawych wrażeń i lubią próbować nowych rzeczy. W tym przypadku szczególnie polecany jest zestaw z prezerwatywami o różnych smakach i kolorach.

Rozmiary prezerwatyw

Rozmiary prezerwatyw różnią się w zależności od marki. Część firm zdecydowała się na określanie ich poprzez dobrze nam znane symbole z rozmiarówki odzieżowej – S, M, L oraz XL, jednak większość porusza się w obszarze miar obwodu w mm. Pan z penisem, którego obwód we wzwodzie wynosi między 9,5 a 10 cm, powinien wybrać rozmiar prezerwatywy np. o średnicy 47 mm. Dostępne są także inne np.: 10–11 cm – średnica 49 mm; 11–11,5 cm – średnica 53 mm; 11,5–12 cm – średnica 57 mm; 12–13 cm – średnica 60 mm; 13–14 cm – średnica 64 mm; 14–15 cm – średnica 69 mm.

Alergia na lateks – co w takim razie wybrać?

Prezerwatywy lateksowe są jednymi z najczęściej używanych produktów. Objawy uczulenia w przypadku kontaktu z prezerwatywą różnią się w zależności od płci. U pań zwykle występuje pieczenie oraz swędzenie warg sromowych, z kolei u mężczyzn może pojawić się świąd i wysypka na penisie. Alternatywą dla prezerwatyw lateksowych są te wykonane z innych materiałów. Najpopularniejsze linie to przede wszystkim Unimil Skyn oraz Durex Real Feel.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij