Lubrykanty i żele intymne

(23) info
Pokaż filtry Filtruj

Lubrykanty, czym są? 

Lubrykanty nawilżają pochwę lub odbyt, dzięki czemu ułatwiają odbycie stosunku seksualnego, w szczególności, gdy miejsca intymne są bardzo suche. Niektóre żele intymne działają stymulująco, rozgrzewająco, a inne przeciwzapalnie. Lubrykanty przede wszystkim sprawiają, że współżycie seksualne staje się przyjemniejsze, ale także zapobiegają niektórym infekcjom. Jakim? Na co zwracać uwagę przy zakupie żelu intymnego? 

Rodzaje lubrykantów 

Można wyróżnić kilka rodzajów lubrykantów: 

  • na bazie wody; 

  • na bazie oleju; 

  • na bazie silikonu. 

Wiele osób zastanawia się, który żel intymny jest najlepszy. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, ale warto pamiętać, że różnią się kolorem, zapachem, a przede wszystkim składem. Najbezpieczniejszą opcją jest środek tego rodzaju na bazie wody, ponieważ cechuje się najbardziej naturalnym składem. Ogromną zaletą lubrykantu na bazie wody jest to, że nie zostawia po sobie plam trudnych do zmycia. Co więcej, nie podrażnia skóry, a zatem nie trzeba obawiać się wystąpienia reakcji alergicznej. Z kolei wybierając lubrykanty na bazie oleju, należy wziąć pod uwagę fakt, iż mogą one wywołać uszkodzenia prezerwatywy. Wówczas zaleca się wybranie innej metody antykoncepcji, np. wkładki antykoncepcyjne

Kiedy stosować lubrykanty? 

Warto używać lubrykantów podczas stosunku seksualnego, ponieważ zapobiegają one wszelkim otarciom, podrażnieniom, które mogą wystąpić, jeśli narządy intymne nie są nawilżone w wystarczającym stopniu. Wszelkie uszkodzenia oraz rany często wywołują niepożądane reakcje w postaci, np. infekcji bakteryjnych. Z tego względu zaleca się stosowanie lubrykantów, zwłaszcza gdy w organizmie kobiety dochodzi do zaburzenia procesu wydzielania śluzu z pochwy. Co więcej, żele intymne stanowią znakomity element gry wstępnej.  

Jeżeli masz problem z potencją, a marzysz o odbyciu udanego stosunku seksualnego, zdecyduj się na zakup odpowiednich środków na potencję

O lubrykantach szczególnie powinny pamiętać kobiety z suchością pochwy. Ta dolegliwość dotyka najczęściej kobiety zestresowane, zmęczone, a także przyjmujące środki antykoncepcyjne. Żele intymne pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia pochwy, a tym samym ułatwiają współżycie seksualne. Jeżeli jednak suchość pochwy utrzymuje się przez dłuższy czas, warto udać się do lekarza po pomoc, aby specjalista dobrał właściwą metodę leczenia.  

Jak używać lubrykantu? 

Często wiele osób nie zdaje sobie sprawy, w jaki sposób powinno się używać lubrykantu. Preparat ten należy aplikować na zewnętrzne narządy płciowe. Oczywiście w zależności od rodzaju wybranego środku, może on występować w formie żelu zapakowanego w tubkę lub w wygodnych aplikatorach, dzięki którym w łatwy sposób odmierza się adekwatną ilość lubrykantu. 

Niestety przy używaniu lubrykantów warto również wspomnieć o przeciwskazaniach. Jakich? Po pierwsze nie zaleca się ich stosowanie przez osoby z uczuleniem na którąkolwiek z substancji zawartych w żelu intymnym. Ponadto powinny ich unikać pary starające się o poczęcie potomstwa, ponieważ niektóre z komponentów lubrykantów mogą zmniejszać ruchliwość plemników.  

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij