Suplementy diety dla diabetyków

(80)
Pokaż filtry Filtruj
z 4

Jakie suplementy diety mogą przyjmować diabetycy?

Diabetycy niczym nie różnią się od innych ludzi przyjmujących suplementy diety. Fakt, że są chorzy, nie zwalnia ich od dbania o własne zdrowie. Niestety, odwiecznym problemem diabetyków jest niemożność przyjmowania wielu preparatów aptecznych. Nie pozwalają na to bowiem ich skład i potencjalne interakcje z lekami chemicznymi. Dostępność na rynku licznych suplementów dla diabetyków umożliwia jednak wybór takich, które spełnią wszystkie oczekiwania pacjenta.

Diabetycy, którzy chcą wybrać jeden z suplementów, powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na kwas ALA (alfa-liponowy) i GLA (gamma-linolenowy), witaminy z grupy B, witaminę E, C, kwasy Omega-3, magnez oraz selen. Są one pomocne w walce z cukrzycą. Kwas ALA reguluje poziom cukru we krwi, zaś inne minerały i witaminy stanowią uzupełnienie codziennej diety i wspomagają układ nerwowy człowieka. Ponadto mogą zapobiec powikłaniom, które nierzadko mają miejsce w przypadku tej choroby.

Jak wybrać suplementy diety dla diabetyków?

Na rynku aptecznym jest naprawdę szeroki wybór suplementów diety dla diabetyków. Dość często są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Osobom chorym na cukrzycę zaleca się przede wszystkim chrom, morwę białą i wyciąg z cynamonowca. Morwa reguluje poziom glukozy w organizmie. Umożliwia także kontrolę wagi, co jest dla cukrzyka rzeczą ważną. Ogólnie rzecz biorąc, suplementy te uzupełniają leczenie oraz skutecznie łagodzą cukrzycowe dolegliwości. 

W aptece można kupić nie tylko pojedyncze preparaty, lecz i całe zestawy. Jednym z przykładów takich kompletów jest Cukier pod Kontrolą, który zawiera herbatkę do picia, słodzik oraz tabletki wspomagające układ nerwowy. Osoby chore na cukrzycę bardzo często mają dolegliwości bólowe związane z uszkodzeniem komórek nerwowych, dlatego też powinno się je łagodzić za pomocą suplementów zawierających kwas alfa-liponowy. Jednym z takich preparatów jest Thionerv 600.

Suplementem wspomagającym układ nerwowy jest ponadto DiaB12, czyli kapsułki, które w składzie mają witaminę B12 i kwas foliowy. Poleca się je osobom przyjmującym metforminę – lek, który stosuje się w leczeniu farmakologicznym cukrzycy.

Witaminy i minerały są dla diabetyka tak samo ważne jak i inne związki, dlatego koniecznie powinien on suplementować je codziennie. Na rynku znajdziemy ich tak samo dużo jak w przypadku innych preparatów. Dobrym przykładem są: Vitamina C 1000 Uniphar, Zdrovit Complex, Multivital Energotonik oraz Biovital Zdrowie Plus. Ciekawa propozycja to także Doppelherz aktiv Dla Diabetyków lub Doppelherz aktiv Na skurcze.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij