Suplementy diety dla dzieci

(739) info
Pokaż filtry Filtruj

Czy warto wykorzystywać suplementy dla dzieci?

Niezależnie od wieku, najlepszym rozwiązaniem jest dostarczanie wszystkich substancji odżywczych w odpowiednio zbilansowanej diecie. Pełnowartościowe posiłki charakteryzują się zwiększoną przyswajalnością, co znacznie wspomoże organizm. Jeśli dziecko choruje lub ma kłopot ze spożywaniem rozmaitych pokarmów, warto pomyśleć o dodatkowej suplementacji. Jak wiadomo, nie zastąpi ona posiłku. Może być jednak dodatkiem do pożywienia, który uzupełni ewentualne niedobory witamin, minerałów i innych związków niezbędnych do prawidłowego rozwoju małego pacjenta.

Na rynku znajdziemy szereg suplementów, które mogą wspomóc organizmy najmłodszych. W większości preparatów są minerały i witaminy, ale to nie wszystko. W tym przypadku docenia się także surowce roślinne i oleje. Dużym plusem jest możliwość wyboru suplementu w różnorakich postaciach. Ułatwia to podanie preparatu i nie naraża dziecka na stres związany z przyjęciem wybranej substancji.

Witaminy w suplementach dla dzieci

Prym wśród suplementów dla dzieci wiedzie witamina D3 – związek niezbędny do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu małego pacjenta. Na rynku znajdziemy wiele produktów, które posiadają w składzie tę właśnie witaminę. Przykłady to Juvit Baby D3 oraz DOZ Product Witamina D3, które zawierają stosowne dawki witaminy D3. Dostępne są one pod postacią łatwych do aplikowania kropli lub tabletek do ssania, w związku z czym nie będą dla dziecka przymusem, lecz przyjemnością.

U niemowląt potrzeby są nieco inne, ponieważ nie mogą one przyjmować niektórych postaci suplementów. Jednak i w tym wypadku producenci stanęli na wysokości zadania. Witaminę D można kupić nie tylko w kroplach, lecz i w kapsułkach twist-off lub klasycznych, które można rozkręcić, np. D-Vitum Witamina D dla niemowląt

Dobrym rozwiązaniem dla dziecka są suplementy w postaci żelek, takie jak Mollers Omega-3 Rybki lub DOZ Product Dozia, w których witaminy łączy się z minerałami i nienasyconymi kwasami tłuszczowymi. Do wyboru są również saszetki do rozpuszczania w wodzie. Mają one dobry smak i stanowią bardziej rodzaj napoju aniżeli preparatu o działaniu terapeutycznym (np. DOZ Product JuniorMag). 

Jakie suplementy dla dzieci najlepiej stosować?

Dobór konkretnego suplementu zależy od tego, jakich witamin i minerałów brakuje dziecku w diecie. W pierwszej kolejności warto zadbać o dostarczenie potrzebnych substancji odżywczych w codziennym pożywieniu, ponieważ będą one lepiej przyswajalne przez organizm. Jeśli jest to niemożliwe, sięgnijmy po suplementy. Weźmy jednak pod uwagę skład oraz postać preparatu.

Dziecku można podawać witaminy również w postaci lizaków, takich jak DOZ Product Gardło. Dość popularne są ponadto syropy. Mają one owocowe smaki, dzięki czemu są przystępne dla najmłodszych i chętnie przez nich stosowane. Świetnym wyborem może być np. Sambucus Kids. Bardzo ważne, aby dobrać odpowiednie suplementy do wieku dziecka. Pamiętajmy, że noworodki i niemowlęta nie mogą przyjmować niektórych składników ani też postaci suplementów.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij