Suplementy diety dla seniorów

(1862) info
Pokaż filtry Filtruj

Suplementy dla seniorów z witaminami i minerałami

W suplementach dla seniorów znajdziemy szereg związków o działaniu terapeutycznym. Do najczęściej pojawiających się składników należą witaminy i minerały, ponieważ osoby starsze mają tendencję do niedoborów w tym zakresie. Szczególnie istotna jest witamina D, która nie tylko wspiera układ immunologiczny seniora, ale też zwiększa wchłanialność wapnia, odpowiedzialnego za układ kostny. Witaminę D można nabyć osobno, ale znajdziemy ją również w kompleksach witaminowych, co znacznie bardziej przyda się osobie w podeszłym wieku. Najlepiej zdecydować się zatem na suplementy takie jak DOZ Product Multiwitamina 50+ lub DOZ Product Witamina D3 2000 J.M

Osoby starsze powinny też zwrócić uwagę na dostarczanie organizmowi witamin z grupy B, witaminy C, a także E. Nie stanowi to problemu, ponieważ wiele dostępnych suplementów dla seniorów posiada właśnie takie składniki. Przed ich zażyciem warto jednak sprawdzić, czego seniorowi potrzeba i które z witamin nie pokrywają jego dziennego zapotrzebowania. W przypadku osób schorowanych można skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. Na pewno doradzi on, które suplementy będą dla chorego najbardziej wartościowe.

Preparaty takie jak Magne-B6 Max oraz multiwitaminę (np. DOZ Product Multivitamina) można łykać bez przeszkód. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby nie dublować dawek witamin i minerałów. Mogą być one bowiem obecne w składzie innych suplementów, które przyjmujemy. 

Pozostałe suplementy dla seniorów

Wiele osób starszych cierpi na rozmaite schorzenia. Jedną z najczęściej występujących dolegliwości są choroby serca. Aby wspomóc ich leczenie lub złagodzić objawy, warto stosować specjalne suplementy, takie jak DOZ Product Magnez Cardio. W składzie tego konkretnego jest potas, magnez oraz ekstrakt z głogu, które wspierają cały układ sercowo-naczyniowy.

Innym problemem seniorów są kłopoty ze snem, które również można rozwiązać za pomocą odpowiednich suplementów. Jednym z nich jest DOZ Product Senocalm z Melatoniną, który nie tylko ułatwia zasypianie, ale też wpływa korzystnie na funkcjonowanie całego układu nerwowego. Seniorzy mają ponadto problemy z wątrobą oraz układem moczowym. Takim osobom poleca się DOZ Product na Wątrobę Forte lub Zielnik DOZ Wierzbownica, które łagodzą objawy dysfunkcji.

Znaczącą rolę w suplementach dla seniorów odgrywają kwasy tłuszczowe Omega-3. Choć stosować je można w każdym wieku, to osoby starsze powinny to robić o wiele częściej. Kwasy Omega mają działanie przeciwzapalne, a do tego hamują rozwój miażdżycy i chronią organizm przed wolnymi rodnikami. Wspomagają przede wszystkim układ immunologiczny. Suplementy posiadające je w swoim składzie to DOZ Product Omega-3 oraz Olimp Gold Omega 3.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij