Suplementy diety na odchudzanie

(147) info
Pokaż filtry Filtruj

Suplementy na odchudzanie

Nadmierna masa ciała przeważnie jest następstwem nieodpowiedniej dbałości o dietę i ruch, ale nie tylko. Może być również ubocznym efektem stosowanych leków czy najrozmaitszych chorób. W niektórych sytuacjach warto pomyśleć o zastosowaniu specjalnych suplementów ułatwiających kontrolę nad masą ciała. Preparaty wspierające proces odchudzania są przeznaczone przede wszystkim dla osób prowadzących aktywny tryb życia oraz przestrzegających zasad zdrowego żywienia. Tego typu suplementy diety i odżywki powinny być więc dopełnieniem, a nie zamiennikiem właściwie zbilansowanych posiłków i  regularnej aktywności fizycznej. 

Jakie suplementy na odchudzanie wybierać?

Wiele osób zastanawia się, czego szukać w suplementach na odchudzanie. Tego typu produkty zazwyczaj zawierają substancje, które wspierają:  

  • właściwe działanie procesów metabolicznych, 

  • kontrolę łaknienia i apetytu, 

  • prawidłowe przyswajanie składników odżywczych z pożywienia. 

Najczęściej w preparatach na odchudzanie stosuje się, np.: chrom, kofeinę, pieprz czarny, l-karnitynę, pokrzywę, młody jęczmień, guaranę, pieprz cayenne. 

Dostępne są produkty jednoskładnikowe lub też warianty stanowiące połączenie kilku komponentów w postaci tabletek, koktajli czy też herbatek ziołowych

Tabletki na odchudzanie – skład

Wybierając tabletki na odchudzanie, warto podkreślić, iż zawierają one w swoim składzie wiele cennych witamin oraz minerałów, takich jak: 

  • chrom – stanowi pomoc w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi; 

  • witaminy z grupy B – biorą udział w wielu ważnych procesach metabolicznych. 

W zależności od rodzaju danego produktu na odchudzanie są one często wzbogacone o wyciągi ziołowe lub owocowe. Warto również wspomnieć, iż zielona kawa, czy herbata wspierają funkcjonowanie układu wydalniczego, co przekłada się na usunięcie nadmiaru wody oraz szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu. Ma to ogromne znaczenie dla pozbycia się zbędnych kilogramów. Jeżeli mimo zdrowej diety i aktywności fizycznej nie widzimy efektów, warto jest sprawdzić, czy nie chorujemy na niedoczynność tarczycy

Zioła na odchudzanie

Uzupełnieniem diety odchudzającej mogą być suplementy ziołowe, które wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej. Zioła na odchudzanie występują zwykle w formie mieszanki kilku komponentów roślinnych. Należą do nich, np.: siemię lniane, korzeń prawoślazu, morszczyn, fiołek trójbarwny, babka jajowata. 

Dzięki zawartym w nich substancjom wymienione powyżej zioła prowadzą do zmniejszenia łaknienia i wywołują uczucie sytości. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą sporej ilości substancji śluzowych, pęczniejących oraz zwiększających swoją objętość w przewodzie pokarmowym pod wpływem wody.  

Koktajle pomocne w redukcji masy ciała

Wiele osób coraz chętniej sięga po zdrową żywność i koktajle, które wspomagają proces odchudzania. Te drugie są uzupełnieniem prawidłowej diety. Koktajle przyczyniające się do redukcji masy ciała są bogate w substancje podtrzymujące uczucie sytości na długi czas. Tego typu produkty występują w formie sproszkowanej i aby je przygotować, należy wymieszać je z wodą lub innym płynem.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij