Suplementy diety na wzrok i słuch

(102) info
Pokaż filtry Filtruj

Suplementy na wzrok z witaminami

Codzienna higiena wzroku jest bardzo istotna. Zbyt duże zaniedbania mogą prowadzić do jego osłabienia lub powstania różnych wad. W takich sytuacjach pomóc może jedynie specjalistyczne leczenie, które jest czasochłonne i bywa kosztowne. O wzrok należy zatem dbać od najmłodszych lat. Aby nie doprowadzić do pogorszenia się widzenia, powinniśmy zmodyfikować tryb życia i stosować się do zasad zalecanych przez specjalistów. Wspomóc się można także różnego rodzaju suplementami.

Wiele suplementów na wzrok zawiera głównie witaminy. Na wzrok najlepiej stosować witaminy A, E oraz B2. Takim składem mogą pochwalić się np. Vitroft oraz Nutrof Total, które oprócz ważnych dla oczu witamin zawierają też ekstrakty roślinne i minerały. Równie dobrym wyborem będzie Ibuvit D3 2000+K2 MK-7 Omega 3 lub Witamina A+D3+E+K2MK7

Suplementy pomagające w widzeniu da się nabyć w różnych postaciach. Na rynku dostaniemy tabletki, kapsułki, herbatki lub krople. Wybór jest ogromny i zależy tylko od preferowanej metody przyjmowania środka. Suplementami można wspomagać wzrok zarówno u dzieci, jak i dorosłych oraz osób w wieku podeszłym. 

Suplementy na wzrok z luteiną i kwasami Omega-3

Na zdrowie naszych oczu dobrze wpływają nie tylko witaminy, dlatego przy wyborze konkretnego suplementu poleca się zerknąć na jego skład. Niektóre preparaty zawierają cenne kwasy Omega-3 lub luteinę – barwnik roślinny mający ogromny wpływ na pracę siatkówki oka. Luteinę łączy się też z minerałami, np. cynkiem, selenem lub miedzią. Przykładem tak skomponowanych suplementów są m.in.: SuperOptic, Maxiluten Ginko+ oraz Lutezan Omega 3. Warto wiedzieć, że na rynku znajdziemy także naturalne suplementy, które pozytywnie wpłyną na zdrowie naszych oczu. Jednym z nich jest Solgar Tran Dorszowy, bogaty w witaminę A i D i dobrze przyswajalny przez organizm. 

Producenci przygotowali również suplementy dla dzieci. Najmłodsi mają do wyboru np. DHA-Vitum 100 Mg DHA – preparat wspomagający oczy u niemowląt do 12. miesiąca życia. W jego składzie są nie tylko wartościowe kwasy Omega-3, ale też olej z alg. Suplement jest dostępny w postaci poręcznych kapsułek twist-off, które są łatwe w użytkowaniu.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij