Suplementy dla sportowców

(259) info
Pokaż filtry Filtruj

Suplementy dla sportowców

Dział suplementów dla sportowców dysponuje naprawdę szeroką gamą produktów, którymi można wspomóc organizm przed, w trakcie i tuż po treningu. Dostępne są nie tylko preparaty spalające tkankę tłuszczową, ale też dodające sił, wspomagające koncentrację i typowo odżywcze. Smacznym rozwiązaniem są pożywne koktajle, które przywracają siłę po intensywnym wysiłku. W dziale sportowym śmiało możesz szukać takich produktów jak: glutamina, neurotransmitery i stymulanty, kreatyna, spalacze tkanki tłuszczowej, a także napoje oraz żele wzmacniające. Kupisz tu też batony energetyczne.

Dlaczego wspomaganie się produktami z apteki jest dla sportowca tak ważne? Ponieważ podejmując regularny wysiłek, nie jest on w stanie uzupełnić wszystkich braków w organizmie. Dzienne zapotrzebowanie na poszczególne pierwiastki i związki chemiczne jest po prostu niewystarczające. Jeśli chcesz brać czynny udział w sporcie, koniecznie poczytaj, czym powinieneś się wspomóc i jak dzięki suplementom zyskać siłę do dalszych treningów.

Spalacze tłuszczu, kreatyna i glutamina

Spalaczem tłuszczu powinien dysponować każdy sportowiec, który chce budować masę mięśniową bez obecności tkanki tłuszczowej. Stosowanie spalacza tłuszczu przyspiesza metabolizm, a w wyniku nasilonej termogenezy, zwiększa się też wydatek energetyczny. Produkty spalające tłuszcz hamują ośrodek głodu, więc nie jest od razu odczuwalny po treningu. Wiele osób stosuje je też na odchudzanie, ponieważ usprawniają procesy metabolizowania się tłuszczów, węglowodanów i białka. Eliminują też nadmiar wody z organizmu. W dziale spalaczy tłuszczu znajdziesz też inne preparaty odwadniające i hamujące łaknienie np. ocet jabłkowy, morwę białą czy indyjską pokrzywę.

Osobom aktywnie ćwiczącym bardzo przydaje się kreatyna. W organizmie jest ona naturalnie magazynowana w mięśniach oraz ścięgnach. Jej zadaniem jest odnawianie cząsteczek adenozynotrójfosforanu, które dla człowieka są nośnikiem energii. Ich brak może oznaczać niezdolność do wysiłku i do szybkiej regeneracji tuż po nim, dlatego kreatynę powinno się dodatkowo suplementować. W aptece kupisz ją w postaci proszku o różnorodnym smaku.

W sporcie ważna jest też glutamina. Związek ten jest budulcem mięśni szkieletowych i wydala się z organizmu podczas intensywnych ćwiczeń. Niski poziom glutaminy sprawi, że mięśnie nie dadzą rady zregenerować się i powrót do formy sprzed ćwiczeń zajmie nam dłużej, niż planowaliśmy. Glutaminę także kupisz w dziale suplementów dla sportowców.

Preparaty wzmacniające, czyli żele, stymulanty, napoje oraz batony energetyczne

Sportowiec, który regularnie ćwiczy, może wspomagać się szeregiem różnych suplementów diety, nie tylko glutaminą, kreatyną czy spalaczami tłuszczu. W aptece kupi również preparaty pobudzające, przywracające siły witalne oraz wspomagające pamięć i koncentrację. Dostępne są też żele, które można spożywać nawet w trakcie ćwiczeń lub tuż po nich i napoje nawadniające. W ich składzie jest kofeina. Jeśli ktoś nie lubi pić i jeść żelowych substancji podczas wysiłku, polecamy batony energetyczne. Zawierają one witaminy, które uzupełniają niedobory przy intensywnym wysiłku.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij