Spalacze tłuszczu

(145) info
Pokaż filtry Filtruj

Spalacze tłuszczu

Spalacze tłuszczu są bezpieczną formą suplementacji, jeśli produkty pochodzą ze sprawdzonych źródeł, np. z apteki i są stosowane zgodnie z przeznaczeniem. Zdarza się, że kupowane ze źródeł niewiadomego pochodzenia powodują szereg skutków ubocznych. Tymczasem w aptece dostępnych jest wiele preparatów naturalnego pochodzenia, które z powodzeniem i zachowaniem zasad bezpieczeństwa, można regularnie stosować.

Spalacze tłuszczu dobrze sprawdzają się przy redukcji tkanki tłuszczowej, kiedy chcemy stracić zbędne kilogramy. Najpopularniejsze tego typu suplementy to produkty w kapsułkach lub standardowych tabletkach, np. DOZ Product Hydronut czy Hydrominum. W ich składzie znajdują się surowce roślinne o działaniu moczopędnym, które eliminują wodę i toksyny z organizmu.

W aptece znajdziemy także herbatki ziołowe o podobnym działaniu. Z ich pomocą można oczyścić organizm i kontrolować wagę. Napar o nazwie Zielnik DOZ Dbam o oczyszczanie lub Dbam o kontrolę masy ciała to znakomity przykład tego rodzaju suplementu. 

Spalacze tłuszczu najlepiej jest zażywać przed intensywnym treningiem. Będą wtedy bardziej skuteczne, ponieważ tłuszcz zostanie wykorzystany jako dodatkowa energia podczas wysiłku. Niektóre suplementy dawkuje się na czczo, inne między posiłkami, jednak w dużej mierze zależy to od składu. Warto wiedzieć, że wspomaganie się spalaczem tłuszczu bez wysiłku fizycznego może nie przynieść pożądanych rezultatów, dlatego też wielu producentów stworzyło suplementy dedykowane właśnie miłośnikom aktywności fizycznej (np. Olimp Therm Line Man). 

Działanie termogeniczne spalaczy tłuszczu i nie tylko

Działanie spalaczy tłuszczu jest wielotorowe, jednak wykazują one przede wszystkim właściwości termogenne, które ułatwiają pozbycie się tkanki tłuszczowej. Zjawisko to określa się mianem termogenezy. Jest ono czysto fizjologiczne i ma na celu podniesienie temperatury ciała. Spalacz stymuluje termogenezę i w ten sposób przyczynia się do utraty tkanki tłuszczowej.

Tego rodzaju właściwości mają na przykład Olimp Zielona Kawa Premium lub Chili Fat Burner. Zawierają one ekstrakty roślinne, które działają termogennie, ale też mogą pomóc w redukcji zmęczenia. W suplementach często zawarta jest guarana, kofeina, czy też synefryna. Ta ostatnia pozyskiwana jest z owoców gorzkiej pomarańczy.

Równie ważnym zastosowaniem tych suplementów jest możliwość kontrolowania masy ciała oraz dodawanie energii podczas wzmożonego wysiłku. Dobrym przykładem są tu suplementy, w których jednym ze składników jest Guarana. Za pomocą spalaczy tłuszczu można kontrolować także poziom cukru we krwi, hamować apetyt, a także wpływać korzystnie na metabolizm węglowodanów. W ten sposób działa m.in. Młody Jęczmień Forte Slim. Suplement zwiększa przyswajalność substancji odżywczych dostarczanych do organizmu.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij