Napoje i żele dla osób aktywnych fizycznie

Suplementy diety mają pozytywnie wpływać na efektywność podczas treningu. Zadbali o to producenci napojów i żeli, dedykowanych osobom aktywnym fizycznie. Preparaty zawierają szereg istotnych dla ćwiczącego substancji, które pomagają w regeneracji organizmu. Wśród związków o tym działaniu jest np. maltodekstryna oraz kofeina. Gwarantują one skok energii niemal natychmiast po spożyciu suplementu.

Na rynku znajdziemy bogatą ofertę napojów i żeli wspomagających organizm. Suplementy występują w różnej formie oraz w wielu smakach. Różnią się od siebie składem oraz przeznaczeniem. Szczególną uwagę warto zwrócić na ALE Active Life Energy Thunder Gel Cola oraz ALE Active Life Energy Gel Lemon. Są one połączeniem kofeiny oraz dobrze przyswajalnej maltodekstryny. Wybór smaków jest spory i bez problemu znajdziemy coś zgodnego z naszymi preferencjami.

W aptece można dostać także mniejsze, bardziej poręczne produkty. Są to suplementy w saszetkach, które możemy zabrać na trening i zażyć przed wysiłkiem. One również dostępne są w różnych smakach i często zawierają też składniki dodatkowe. Tego typu preparatem jest m.in. Olimp Fire Energy Gel + BCAA oraz inne produkty tego producenta. Zadbano w nich o dobry skład, który gwarantuje szybkie efekty i przystępną cenę.

Jak odpowiednio wykorzystywać żele i napoje dla sportowców?

Jeśli chodzi o żele i napoje dla osób aktywnych fizycznie, koniecznie należy przestrzegać właściwego dawkowania. Przykładowo, kofeina stosowana w nadmiarze może negatywnie wpłynąć na samopoczucie. ALE Active Life Energy Gel Green Apple lub Olimp Fire Start Energy Gel + Caffeine to suplementy, które zawierają jej wyjątkowo dużo, dlatego nie należy spożywać ich w dużej ilości.

Producenci zalecają zażycie jednej dawki (żel, saszetka, napój) na kilkadziesiąt minut przed treningiem. Im większym wysiłek, tym więcej suplementu można przyjąć. Oczywiście należy pamiętać, by nie przekroczyć maksymalnej dziennej dawki, która jest podana na opakowaniu każdego preparatu.

Żel czy napój – co wybrać?

Wybór konkretnego preparatu wzmacniającego zależy od indywidualnych preferencji, jednak zastanawiając się nad zakupem, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Duże napoje izotoniczne zajmują sporo miejsca, a ich skład jest uboższy od komponentów zawartych w żelach. Butelki z napojem są jednak znacznie tańsze i ogólnodostępne. Nie zmienia to faktu, że żel jest wyjątkowo bogaty w niezbędne składniki odżywcze i znacznie szybciej wspomoże organizm podczas treningu. Poza tym żele są dedykowane do stosowania w trakcie wytężonego wysiłku i ich regularne spożywanie zaowocuje zwiększeniem efektywności. Są też wygodne w użytkowaniu - kilka saszetek zmieści się w nawet bardzo małej kieszeni.

Warto pamiętać, że stosowanie żeli i napojów dla sportowców przyniesie oczekiwane efekty tylko i wyłącznie w połączeniu z wysiłkiem fizycznym. Taki suplement nie zastąpi także właściwie zbilansowanej diety.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij