Batony

(13) info
Pokaż filtry Filtruj

 

Batony proteinowe i energetyczne

Batony  dla miłośników aktywności fizycznej mogą okazać się wartościowym uzupełnieniem codziennej diety. W większości takich produktów skład jest precyzyjnie dobierany pod względem tego, czego potrzebuje organizm podczas wzmożonego wysiłku. Najpopularniejsze są batony proteinowe, które przydają się przy zwiększaniu masy mięśniowej. Takim batonem jest np. ALE Active Life Energy 27% Protein Bar – wysokobiałkowa przekąska z naturalnym słodzikiem. 

W tym dziale dostępne są też batony energetyczne. Zawierają związki, które pozwalają odzyskać siły po intensywnym treningu. Można je spożywać zarówno przed rozpoczęciem ćwiczeń, jak i tuż po nich. Batony energetyczne dostarczają wielu składników odżywczych, które zostają potem przetworzone na energię. Dobry przykład stanowi ALE Active Life Energy Raw Cocoa – baton czekoladowy o bogatym składzie.

Jeśli zamierzamy regularnie wspomagać organizm tego typu produktami, najlepiej zdecydować się na te naturalne. Warto zatem zwrócić uwagę na ALE Active Life Energy Muesli Bar Nut & Almond oraz ALE Active Life Energy Muesli Bar Plum & Cranberry

Czy warto stosować batony proteinowe i energetyczne?

Baton proteinowy sprawdzi się idealnie, gdy nie możemy zjeść pełnowartościowego posiłku. Jednak z pewnością nie zastąpi właściwie zbilansowanej diety, dlatego należy traktować go wyłącznie jako przekąskę.  Batony proteinowe działają inaczej niż energetyczne. Wykorzystuje się je, aby dostarczać białka, które jest budulcem mięśni. Pamiętajmy, aby spożywać je po ćwiczeniach - zawarte w nich składniki będą wtedy lepiej przyswajalne przed organizm. 

Batony energetyczne natomiast najlepiej stosować przed treningiem lub gdy odczuwamy pierwsze  symptomy zmęczenia organizmu po wzmożonym wysiłku. 

Wysiłek fizyczny pozytywnie wpływa na zdrowie, a organizm warto wspomagać dodatkową suplementacją. Należy jednak zwracać uwagę na skład produktów, które kupujemy. W ofercie apteki bez problemu znajdziemy wiele batonów proteinowych bez cukru i sztucznych wzmacniaczy smaku. Dzięki temu mamy pewność, że dostarczamy tylko potrzebne składniki odżywcze. W wielu batonach białko stanowi aż 26 do nawet 50% masy całego produktu. Jego ilości różnią się w zależności od wybranego producenta.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij