Kreatyna

(28) info
Pokaż filtry Filtruj

 

Działanie kreatyny oraz zalety jej stosowania

Kreatyna jest jednym z najpopularniejszych suplementów diety. Jej podstawową zaletą jest przede wszystkim stymulacja syntezy białek. Taki produkt wpływa na zauważalny przyrost masy mięśniowej, lecz nie tylko. Wraz z treningami poprawia się siła, wytrzymałość oraz szybkość. Właśnie z tego powodu kreatyna stała się tak popularna w wielu różnych dyscyplinach sportowych.

W ofercie dostępnych jest kilka rodzajów tego produktu, które różnią się przede wszystkim podstawową substancją aktywną. Dla przykładu Allnutrition Creatine Muscule Max zawiera monohydrat kreatyny. ALE Active Life Energy Tri-Creatine Malate ma natomiast jabłczan kreatyny.

Dość ciekawym rozwiązaniem są suplementy, w których oprócz kretyny znajdują się składniki dodatkowe. Warto zwrócić uwagę na Allnutrition 3-Creatine Malate Muscule Max, gdzie uwzględniono witaminę B6 oraz taurynę. Dzięki temu poprawia się nie tylko siła, ale też odporność. Tego typu mieszanki są nieco droższe niż tradycyjne rozwiązania, jednak po wieloma względami sprawdzą się lepiej.

Jak przyjmować i dawkować kreatynę?

Najpopularniejsze rodzaje kreatyny to wspomniane monohydrat i jabłczan. Pierwsze rozwiązanie zapewnia przede wszystkim szybsze, zauważalne efekty. Drugie natomiast oferuje lepszą stabilność i przyswajalność. Wybór zależy od osobistych preferencji. Zalecane dawkowanie kreatyny zawsze podane jest na opakowaniu. Przykładowo, Noble Health Power Drink należy stosować 3 razy dziennie.

Kreatyna jest substancją bezpieczną. Jeśli tylko stosujemy suplementy zgodnie z zaleceniami producenta, możemy oczekiwać widocznych efektów. Warto jednak wiedzieć, że takie produkty mogą mieć ograniczenia, jeśli chodzi o zażywanie przez osoby ze zdiagnozowanymi chorobami nerek, trzustki czy wątroby. Wtedy najlepiej skonsultować suplementację kreatyną z lekarzem.

W ofercie apteki znajdziemy także zestawy suplementów dla osób aktywnych fizycznie, które pomogą, m.in. w budowaniu masy mięśniowej, wytrzymałości oraz siły. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest Nie daj się przesileniu. Tego typu gotowe zestawienia witamin, minerałów i substancji, wspierających organizm podczas aktywności fizycznej, sprawdzają się bardzo dobrze, jeśli nie chcemy samodzielnie dobierać suplementacji lub nie mamy odpowiedniego doświadczenia. Oczywiście zawsze należy zwrócić uwagę na skład, dawkowanie oraz ewentualne ostrzeżenia podane przez producenta.

Kreatyna jest podstawowych produktem dla miłośników sportów (głównie siłowych). Przy wzroście masy mięśniowej - często okazuje się koniecznym suplementem diety. Nie należy jej jednak stosować bez aktywności fizycznej, gdyż efekty będą znacznie mniej widoczne.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij