Stymulanty i neurotransmitery

(17) info
Pokaż filtry Filtruj

Jak działają stymulanty i neurotransmitery?

Stymulanty i neurotransmitery to suplementy diety stosowane w celu poprawy wydajności myślenia. Można nimi zastąpić kawę lub napoje energetyczne, ponieważ są bezpieczne dla organizmu. Wiele tego typu produktów ma w składzie kofeinę, taurynę lub guaranę. Dzięki nim zwiększa się sprawność umysłowa i wzrasta energia do działania, z czego chętnie korzystają sportowcy i osoby rekreacyjnie uprawiające aktywność fizyczną. Stymulanty i neurotransmitery poleca się też osobom, które w pracy zawodowej potrzebują większego wysiłku umysłowego. Poza tym w suplementach znajdziemy też inne, równie przydatne związki np. minerały lub witaminy.

Dostępność neurotransmiterów i stymulantów na rynku

Preparaty poprawiające skupienie oraz pamięć występują one pod różnymi postaciami. Na przykład Biovital Pamięć jest płynem, Perceptin to kapsułki, a Sesja ma formę tabletek musujących. Ich skład jest oparty na surowcach roślinnych: ekstrakcie z ashwagandhy, różeńcu górskim, bakopie drobnolistnej oraz na związkach chemicznych takich jak kofeina, l-karnityna i magnez.

Na rynku znajdziemy także stymulanty dla osób, które mają problemy z pamięcią, koncentracją i brakiem energii. Długofalowo wpływają one na wydolność mózgu oraz skupienie. Do takich preparatów należą m.in. Olimp Gold-Vit Senior lub DOZ Product Ginkgo Biloba Intense. Pomagają one nie tylko w uzyskaniu lepszej sprawności umysłowej, ale też zapewniają suplementację witamin i innych dodatkowych substancji potrzebnych organizmowi.

Szereg tego rodzaju suplementów przewidziano na miłośników sportu, np. Guarana w kapsułkach i Naturell Żeń-Szeń Forte. To w pełni naturalne produkty, które sprawdzą się jako pobudzacze, co może wpłynąć na poprawę wydajności podczas treningów.

Dawkowanie oraz działanie stymulantów i neurotransmiterów

Dawkowanie stymulantów lub neurotransmiterów jest zależne od rodzaju preparatu. Z pewnością nie są one przeznaczone dla dzieci, ponieważ substancje w nich zawarte, mogą być szkodliwe dla młodego organizmu. Określonego na ulotce dawkowania nie powinni przekraczać także dorośli. Im również takie substancje jak kofeina mogą zaszkodzić, jeśli są przyjmowane w nadmiarze.

Dobór odpowiedniego produktu zależy od osobistych preferencji. Jeśli nie chcemy pojedynczego preparatu, możemy zdecydować się na zakup zestawu złożonego kilku elementów. Będzie to dobry wybór, zwłaszcza gdy zależy nam na wielotorowym działaniu produktu. Przykładem jest, np. preparat Dbam o Koncentrację. Zawarto w nim szereg związków, które przyniosą pozytywne efekty przy regularnym stosowaniu.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij