Witaminy i minerały

(1365)
Pokaż filtry Filtruj
z 65

Witaminy i minerały a asortyment

W dziale witamin i minerałów dostępnych jest wiele środków wzmacniających i pozytywnie oddziałujących na organizm. Można znaleźć tu pierwiastki, witaminy oraz rozmaite suplementy złożone. Warto zainteresować się szczególnie koenzymem Q10, który jest związkiem naturalnie wytwarzanym przez ludzki organizm. Bardzo szybko dochodzi jednak do jego niedoborów, co objawia się uporczywymi symptomami. W związku z tym należy zastosować dodatkową suplementację. 

Dział witamin i minerałów to także gotowe kompleksy zapewniające siły witalne i dobre samopoczucie ogólne. Jeśli nie chcemy stosować tabletek, można wybrać toniki wzmacniające. Do kategorii witamin zalicza się też preparaty multiwitaminowe oraz pobudzające, oparte na surowcach roślinnych. Warto przyjrzeć się również elektrolitom, które doskonale nawadniają organizm podczas infekcji, zatruć pokarmowych, ale też intensywnego wysiłku.

Witaminy i preparaty multiwitaminowe

Witaminy, choć nie wykazują funkcji odżywczej ani energetycznej, odgrywają bardzo ważną rolę w organizmie człowieka. Ich niedobory lub nadmiary zakłócają jego prawidłowe funkcjonowanie i skutkują szeregiem problemów zdrowotnych. Witaminy trzeba jednak suplementować z umiarem. W aptecznym dziale witaminowym możesz kupić każdą witaminę z osobna, np.:

  • witaminę A, która będzie dbać o twój wzrok,

  • witaminę E, która zapewni dobrą kondycję skórze,

  • witaminę C, stymulującą układ odpornościowy i będącą znakomitym antyoksydantem,

  • witaminę D, która przydaje się w okresie letnim oraz chroni twój układ kostny przed chorobami,

  • witaminę K, gwarantującą prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego,

  • Witaminę B12, wpływającą korzystnie na twój układ nerwowy,

  • Inne witaminy z grupy B, które zapewniają należyte funkcjonowanie układu pokarmowego, a także poprawiają kondycję skóry, włosów i paznokci (witamina B7 – pod nazwą Biotyna lub Biotebal).

Jeśli nie chcesz przyjmować zbyt dużo tabletek, postaw na gotowe komplety witamin lub preparaty multiwitaminowe. Pamiętaj jednak, że witaminy dla dorosłych mają zupełnie inne dawki niż te dla małych pacjentów. Jeśli chcesz kupić suplement dla dziecka, zmień dział na inny.

Preparaty z żeń-szeniem, koenzymem Q10 i inne wzmacniające środki

W dziale witaminowo-mineralnym możesz poszukać różnego rodzaju preparatów wzmacniających i suplementów diety o działaniu terapeutycznym. To tu dostaniesz m.in. preparaty z żeń-szeniem, który działa pobudzająco i jest pomocny przy problemach z koncentracją. Znajdziesz też koenzym Q10, którego niedobory skutkują pogorszeniem się kondycji włosów, paznokci i skóry. Jest on także ceniony w terapiach wielu poważnych schorzeń, zwłaszcza układu sercowo-naczyniowego. Jeśli nie znalazłeś preparatu, który spełniałby wszystkie twoje wymagania, zerknij na toniki wzmacniające. Poleca się je głównie seniorom, którzy potrzebują witamin, minerałów i surowców roślinnych zawartych w jednym leku.

Osobną kategorię produktów aptecznych stanowią minerały oraz elektrolity. Te pierwsze zapewniają prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, dlatego nigdy nie powinieneś pomijać ich w diecie. Jeśli jesteś osłabiony lub odwodniony, a twoja równowaga elektrolitowa została zaburzona, sięgnij po jeden z elektrolitów. Na pewno pomogą ci one w poprawie samopoczucia. Są też skuteczne przy zatruciach i wyniszczeniu spowodowanym długotrwałą antybiotykoterapią.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij