Witaminy

(945) info
Pokaż filtry Filtruj

Czy warto korzystać z witamin w postaci suplementów?

Witaminy powinny być dostarczane do organizmu wraz z pożywieniem. Nieodpowiednia dieta może wiązać się jednak z niedoborami i gorszym samopoczuciem, dlatego warto je dodatkowo suplementować. Niedobór poszczególnych witamin prowadzi do szeregu problemów zdrowotnych, podobnie jak ich nadmiar w organizmie. Jeśli zdecydujemy się zatem na zakup witaminowego suplementu diety, koniecznie weźmy pod uwagę jego skład. Zastanówmy się także, czy wymienionych tam związków nie ma w innym preparacie, który już przyjmujemy.

Na rynku znajdziemy ogromny wybór suplementów zawierających witaminy. Do najpopularniejszych zalicza się tabletki lub kapsułki, szczególnie z witaminą A i E oraz witaminami z grupy B i C, ponieważ to te związki suplementujemy najczęściej. Dobrymi przykładami tego rodzaju preparatów są: DOZ Product Witamina A+E, Vitadiet Witamina C 1000 mg, DOZ Product Magnez+B6. W przypadku tego ostatniego witamina została połączona z pierwiastkiem o wielotorowym działaniu na organizm. Ona sama zresztą go wzmacnia, ponieważ zwiększa jego wchłanialność w organizmie.

Na rynku znajdziemy też inne preparaty witaminowe, np. Solgar Kwas foliowy, którego fachowa nazwa to witamina B9. Wspomaga on układ nerwowy człowieka i jest niezbędny w okresie ciąży. Dba bowiem o prawidłowy rozwój cewy nerwowej u płodu. Dość wygodnymi i skutecznymi suplementami witaminowymi są ponadto preparaty w płynie, takie jak Floradix. Oparty na surowcach roślinnych środek jest bogactwem witamin. Łagodzi również objawy zmęczenia i znużenia.

Jakie witaminy wybrać?

Wybór preparatu witaminowego zależy od potrzeb konsumenta. Suplementy zaleca się dobierać stosownie do diety, wieku, aktywności oraz ewentualnych dolegliwości, które się pojawiają. Dość wygodnym rozwiązaniem są produkty zawierające szereg różnych witamin oraz minerałów. Warto zwrócić uwagę na DOZ Product Multivitamina Men lub DOZ Product Multiwitamina 50+. Są to specjalnie przygotowane suplementy zawierające wszystkie potrzebne nam związki.

Oczywiście na rynku znajdziemy także preparaty przeznaczone pod konkretne zastosowanie. DOZ Product Witamina C 1000 mg Forte będzie świetnym wyborem, gdy chcemy zwiększyć naszą odporność. Dla osób z problemami kardiologicznymi przewidziano takie suplementy, jak DOZ Product Magnez Cardio czy NeoMag Cardio. Preparatów znajdziemy znacznie więcej, a wszystko zależy od problemów zdrowotnych, z jakimi się borykamy. 

Witaminy i minerały są też szczególnie ważne dla dzieci. W początkowych fazach rozwoju zbilansowana dieta to konieczność, lecz jeśli brakuje niektórych składników, warto je dodatkowo suplementować. Gotowe preparaty kupimy w aptece. Wybrane to np. Sanostol i DOZ Product JuniorVit. Dość ciekawym rozwiązaniem są witaminy w formie lizaków czy żelek. Takie suplementy są najbardziej przystępne dla najmłodszych i chętniej przez nich przyjmowane.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij