Dla diabetyków

(92)
Pokaż filtry Filtruj
z 5

Produkty dla diabetyków

Niegdyś w aptekach trudno było dostać produkty dla diabetyków. Cukrzykowi prezentowano wyłącznie garstkę preparatów i to też niekoniecznie spełniających jego potrzeby. Obecnie apteczne działy produktów dla diabetyków to bardzo szeroka oferta, a proponowane leki i suplementy są w bardzo korzystnych cenach. Są tu nie tylko słodziki, ale przede wszystkim leki dbające o prawidłowy poziom cukru we krwi. Jeśli nie wiesz, czy jest on właściwy, koniecznie się zbadaj. Pamiętaj, że norma cukru we krwi u dorosłych wynosi od 70 do 99 mg/dL (od 3.9 do 5.5 mmol/L). Gdy jest on wyższy, czas pomyśleć o doraźnym wsparciu. Skrajnie wysokiego poziomu nie obniżysz za pomocą preparatów z apteki. Wtedy możesz je traktować wyłącznie jako wspomagające farmakoterapię.

Osoby, u których stwierdzono cukrzycę, też znajdą coś dla siebie w dziale dla diabetyków. Potrzebują przecież pasków do glukometrów, nakłuwaczy oraz strzykawek insulinowych do sprawnego podawania leku. Nie ma także przeciwwskazań, aby korzystali z suplementów diety i preparatów ziołowych, które regulują poziom glukozy. W dziale poświęconym chorym kupisz też witaminy dla diabetyków.

Preparaty bez cukru, regulujące poziom cukru we krwi oraz witaminy

Dla każdego diabetyka bardzo ważne są preparaty, które nie zawierają cukru. Tylko takie można stosować bez ryzyka zaburzenia parametrów. Wśród nich są witaminy dla diabetyków, niezbędne minerały oraz kompleksowe preparaty wzmacniające w postaci toników, kapsułek lub tabletek. W dziale dla diabetyków znajdują się też preparaty na wybrane dolegliwości. Dostać można zarówno kapsułki na stawy, jak i na skurcze oraz nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3, które korzystnie wpływają na układ sercowo-naczyniowy.

Bardzo duży asortyment preparatów znajdziemy w kategorii leków i suplementów regulujących poziom glukozy we krwi. Prym wśród nich wiedzie morwa biała – surowiec roślinny dostępny pod różnymi postaciami. Kupić można tabletki, kapsułki, a nawet herbatkę ekspresową do zaparzania. Dobrym pomysłem jest zakupienie całego zestawu leków, który pozwoli mieć cukier pod kontrolą. W jego skład wchodzi herbata ziołowa, preparat usprawniający pracę układu nerwowego oraz słodzik.

Słodziki i akcesoria dla diabetyka

Diabetycy muszą zwrócić szczególną uwagę na sposób żywienia. Powinni stronić od naturalnego cukru, dlatego zaleca im się zamianę na słodzik lub stewię. Można je kupić nie tylko w sklepach spożywczych, lecz także w aptece. Najlepszym zastępcą cukru jest jednak ksylitol. Opakowanie starcza na długo i kosztuje niewiele. Poza tym jest on kilkukrotnie słodszy, niż normalny cukier, a mimo to nie zaburza poziomu glukozy ani też nie doprowadza do wyrzutu insuliny.

Przydatne cukrzykowi mogą się okazać akcesoria ułatwiające pomiary. Nie zmierzymy bowiem cukru bez pasków do glukometrów, a nakłuwanie palca bez wygodnego nakłuwacza będzie się wiązało z dyskomfortem. Do tego urządzenia niezbędne są igły. Je także kupisz w aptece. Wygodę i komfort podawania insuliny zwiększą strzykawki, z których diabetycy korzystają nieustannie.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij