Słodziki

(54) info
Pokaż filtry Filtruj

Dla kogo słodziki?

Z powodu swojej stosunkowo niskiej kaloryczności słodziki idealnie sprawdzą się jako substytut cukru dla osób, które chcą zmniejszyć swoją wagę. Jednak nie tylko osoby na diecie na co dzień wybierają słodzik zamiast cukru. Okazuje się, że słodziki mogą pomóc także osłodzić smak produktów, które spożywają osoby chore na cukrzycę. 

Warto wiedzieć również, że słodziki nierzadko wybierane są przez zdrowe osoby, niebędące na diecie, ponieważ są słodsze od cukru, dzięki czemu można używać ich mniej. Przykładem bardzo wydajnego słodzika jest Clio tabletki, słodzik z dozownikiem, w którym znajdziemy aż 1200 dawek substytutu cukru. Taki zapas, który dodatkowo jest w bardzo niskiej cenie, może starczyć na niezwykle długo.

Niestety nie każdy powinien stosować słodziki do dosładzania potraw lub produktów. Eksperci nie zalecają ich spożycia kobietom w ciąży, matkom karmiącym piersią, osobom starszym i małym dzieciom. Poza tym nie wolno zapominać, że słodziki, tak jak wszelkie inne produkty, należy spożywać z umiarem.

Które słodziki najlepiej sprawdzą się przy cukrzycy?

Diabetycy muszą każdego dnia uważać na swoją dietę. Nierzadko zmuszeni są rezygnować z potraw i produktów, na które mają ochotę. W obliczu tego powstają coraz to nowsze udogodnienia, tak aby osoby chore na cukrzycę mogły odczuwać smaki jak najbardziej zbliżone do tych z potraw, które jadają zupełnie zdrowi ludzie. Najczęściej wybieranymi zamiennikami cukru przez diabetyków są stewia i ksylitol. Przykładami takich słodzików mogą być:

Oprócz klasycznych słodzików, z których mogą korzystać diabetycy, w ofercie znajdziemy również specjalny zestaw pomagający regulować cukier. W skład Zestawu Cukier pod kontrolą wchodzą słodzik Sussina Gold, słodzik, tabletki, 200 szt. oraz Thionerv 600, tabletki, 30 szt. Ten drugi produkt to suplement diety do stosowania przy dolegliwościach związanych z polineuropatią cukrzycową, w zaburzeniach metabolizmu węglowodanów i przy retinopatii cukrzycowej. Do tego dochodzi jeszcze jeden produkt – ZIELNIK DOZ Dbam o cukier w normie, herbatka ziołowa, 2 g, 10 saszetek. Jest to specjalna herbata, która dodatkowo pomaga regulować cukier. Starannie dobrane składniki naparu nie tylko wpływają pozytywnie na zdrowie, ale też dostarczają niezapomnianych walorów smakowych. 

Różne formy słodzików

W ofercie dostępne są słodziki w różnej formie. Dzięki temu każdy może wybrać coś dla siebie. Część substytutów cukru do złudzenia przypomina go swoją formą. Sussina Gold, słodzik, proszek, 200 g jest nie tylko w formie proszku, lecz również ma biały kolor. Słodziki mogą być także produkowane na kształt tabletek, które ułatwiają odpowiednie dawkowanie. Przykładem takiego produktu są Sussina Gold, słodzik, tabletki, 500 szt. oraz Sussina Stevia, słodzik, tabletki, 500 szt. Dzięki temu możemy być pewni, że za każdym razem dodajemy do naszych potraw lub produktów tę samą ilość substancji słodzącej.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij