Leki bez recepty

(1724) info
Pokaż filtry Filtruj

Leki bez recepty

Codziennie wiele osób zmaga się z mało niepokojącymi dolegliwościami – bólem głowy, trudnościami z zasypianiem, niestrawnością i wieloma innymi. Szeroka oferta preparatów farmaceutycznych zawiera leki bez recepty zarówno dla dorosłych, jak i dedykowanych dzieciom. Choć wiele dolegliwości można skutecznie i bezpiecznie wyleczyć w domu, to jednak czasem niezbędne jest zasięgnięcie profesjonalnej porady lekarskiej.

Leki bez recepty na ból

Ból, zwłaszcza przewlekły, to wyjątkowo przykra dolegliwość najczęściej świadcząca o toczącym się procesie chorobowym. Uczucie bólu może pojawić się także podczas miesiączkowania, odwodnienia, zmęczenia czy w wyniku urazu. W takich sytuacjach zawsze warto mieć przy sobie właściwy preparat – zawierający paracetamol, ibuprofen, metamizol czy kwas acetylosalicylowy. Substancje te często są wykorzystywane w obniżaniu gorączki. Preparaty zawierające związki lecznicze osłabiające ból, są dostępne również w formach szybko wchłanialnych żelowych kapsułek, co znacznie przyspiesza działanie lecznicze.

Leki na rzucanie palenia

Palenie jest jedną z głównych przyczyn nowotworów, a samo rzucenie szkodliwego nałogu stanowi nie lada wyczyn, o czym przekonały się całe rzesze palaczy. W pozbyciu się niekorzystnego zwyczaju pomagają dedykowane preparaty, których działanie opiera się na oduczaniu uzależnionego sięgania po nikotynę lub tłumieniu chęci zapalenia papierosa. Produkty ograniczające potrzebę palenia zawierają substancję aktywną cytyzynę i najczęściej spotykane są w formie pastylek. Środki pozwalające na odzwyczajenie się od palenia i gaszące głód nikotynowy sprzedawane są w formie sprayu, gum do żucia oraz plastrów.

Leki na alergię

Apteki pełne są preparatów uśmierzających dokuczliwe objawy alergii, które nabyć można bez recepty od lekarza. Grupa obejmuje środki pozwalające oczyścić i udrożnić nos, nawilżyć śluzówki, a także zredukować świąd skóry. Preparaty dostępne są w różnych formach:

  • tabletek, w tym ulegających rozpadowi w jamie ustnej,
  • kremów, żeli oraz maści działających miejscowo,
  • kropli do oczu łagodzących przekrwienie i podrażnienia,
  • kropli do nosa ułatwiających oddychanie.

Leki na sen

Zaburzenia snu stanowią poważny problem wielu osób. Związane mogą być zarówno z czynnikami psychologicznymi, takimi jak stres, konflikty, zaburzenia psychiczne, jak i z pracą zmianową czy podróżowaniem. Aby wesprzeć zdrowy i nieprzerwany sen, warto sięgnąć po leki na sen zawierające melatoninę i naturalne wyciągi roślinne. Melatonina to analog naturalnie występującego hormonu silnie związanego z rytmem dobowym. Melatonina dostępna jest w dawkach od 1 do 5 mg, a także w zestawieniu z wyciągami roślinnymi obniżającymi napięcie i redukującymi stres. Takie preparaty pozwalają na szybsze zaśnięcie oraz podtrzymanie nieprzerwanego, regenerującego snu.

Leki dla diabetyków

Diabetycy to szczególna grupa chorych. Ze względu na ich przypadłość, powinni oni stale kontrolować podaż węglowodanów, co przekłada się także na stosowane przez nich leki. Preparaty farmaceutyczne dla diabetyków to środki pozwalające na szybkie podniesienie poziomu glukozy we krwi w przypadkach wystąpienia zagrażającej życiu hipoglikemii.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij