Leki bez recepty

(1892)
Pokaż filtry Filtruj

Jakie leki bez recepty można kupić w aptece?

W przypadku bólu, który utrudnia funkcjonowanie, pomóc w złagodzeniu objawów mogą leki bez recepty. Wśród takich farmaceutyków są zarówno leki dla dzieci i niemowląt oraz dorosłych. Leki bez recepty na pewno nie zastąpią konsultacji ze specjalistą ani chemicznej terapii farmakologicznej, ale mogą przyspieszyć powrót do zdrowia i złagodzić uciążliwe symptomy. Zmniejszą ból, usprawnią funkcjonowanie układu nerwowego oraz uspokoją skołatane nerwy.

Z asortymentu preparatów aptecznych skorzystamy też, gdy chcemy uwolnić się od nałogów. Pomogą nam w tym leki na rzucanie palenia, które ograniczą chęć sięgnięcia po papierosa, m.in. Desmoxan czy gumy do żucia Nicorette, plastry oraz spray.

Wśród preparatów aptecznych nie brakuje też leków dla diabetyków i kobiet w ciąży. Są witaminy, tabletki oraz płyny na zgagę lub mikroelementy, których poziom powinien być stale uzupełniany. W aptece kupimy też glukozę – preparat niezbędny w diagnostyce, umożliwiający zbadanie poziomu glukozy we krwi.

Leki bez recepty na dolegliwości poszczególnych układów

Apteczny asortyment jest bogaty w preparaty skuteczne przy dolegliwościach poszczególnych układów. Tym samym dostępne są:

  • leki na układ nerwowy – środkiem bez recepty jest magnez. To pierwiastek niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Układ nerwowy wspomagają też witaminy, zwłaszcza te należące do grupy B i witamina D3. W grupie leków wykorzystywanych przy problemach z układem nerwowym znajdziemy również preparaty przeciwbólowe, leki bez recepty przeciwmigrenowe oraz środki wspomagające pamięć i koncentrację;

  • leki na układ moczowy i płciowy – ta grupa preparatów dotyczy sfery intymnej kobiet i mężczyzn. Panowie znajdą tu leki na prostatę, środki ułatwiające erekcję oraz poprawiające jakość plemników w nasieniu. Panie z kolei mogą zapytać o leki na drożdżycę pochwy, środki rozkurczowe lub preparaty na zapalenie pęcherza moczowego. W tej grupie znajdują się też środki odkażające sferę intymną.

  • leki na układ pokarmowy – preparaty stosowane przy problemach z układem pokarmowym są przeznaczone dla osób mających kłopoty trawienne. Grupa ta obejmuje także leki chroniące wątrobę, środki na zatrucia pokarmowe lub pasożyty. Najpopularniejsze są farmaceutyki na cholesterol, zgagę oraz te łagodzące zaparcia.

W aptece kupimy również leki bez recepty na alergię oraz wspomagające wzrok i słuch. Te pierwsze to preparaty z różnorodną formą podania. Są to np. tabletki, krople i maści do nosa bądź popularne wapno. Drugie z kolei to rozmaite krople do oczu, np. preparaty nawilżające. Przydają się one osobom pracującym przed komputerem. W aptece bez recepty kupimy także preparaty do jamy ustnej, środki na serce i układ krążenia oraz leki przeciwbólowe na mięśnie i stawy.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij