Leki bez recepty na rzucanie palenia

(30) info
Pokaż filtry Filtruj

Leki bez recepty pomogą wyjść z nałogu

Leki bez recepty są pomocne, bo zmniejszają negatywne objawy odstawienia, a także zapewniają większy komfort fizyczny i psychiczny. Do najpopularniejszych rodzajów takich leków należą tabletki, spraye, gumy i plastry. 

Tabletki na rzucenie palenia

Tabletki na rzucenie palenia zawierają cytyzynę, która jest uznawana za bardzo skuteczny środek, zmniejszający chęć sięgnięcia po nikotynę. Tabletki z cytyzyną sprawiają, że palacz nie przejawia tzw. głodu tytoniowego, a w ten sposób organizm może sprawniej radzić sobie w całym procesie odstawienia. Cytyzyna, w przeciwieństwie do nikotyny, nie jest środkiem uzależniającym, dlatego można stosować ją z powodzeniem u palaczy. Jednocześnie zarówno cytyzyna, jak i nikotyna powodują podobne reakcje organizmu, czyli pobudzenie, zwiększenie rytmu serca oraz poziomu adrenaliny. Badania potwierdzają skuteczność tabletek z cytyzyną, dlatego warto je stosować, jeśli inne metody zawiodły.

Spraye dla uzależnionych od nikotyny

Spraye na rzucenie palenia, podobnie jak tabletki, łagodzą głód nikotynowy oraz objawy po odstawieniu szkodliwej substancji. Jedna dawka takiego sprayu zastępuje jednego papierosa, a tym samym zapewnia znacznie zdrowszy tryb życia i umożliwia pozbycie się chęci palenia tytoniu. Stosowanie sprayów należy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb, ale też zmniejszać ilość dziennych dawek wraz z czasem. Po około 12 tygodniach należy powoli odstawiać spray. 

Plastry umożliwiające zerwanie z nałogiem 

Plastry nikotynowe to kolejna kategoria leków bez recepty umożliwiających rzucenie palenia. Plastry są nasączone nikotyną, która powoli zaczyna uwalniać się do organizmu. W ten sposób ilość nikotyny jest kontrolowana, a osoba uzależniona nie odczuwa skutków ubocznych. Plastry można stosować regularnie i w ten sposób dostarczać do swojego organizmu nikotynę. 

Gumy nikotynowe

Kolejną grupą leków bez recepty są gumy nikotynowe, które zawierają nikotynę. Działanie jest więc podobne do plastrów, ponieważ gumy dostarczają nikotynę do organizmu w sposób kontrolowany. Gumy pomagają początkowo głównie w zmniejszeniu ilości wypalanych papierosów, a potem skutecznie zmniejszają głód nikotynowy i umożliwiają całkowite rzucenie palenia. Proces może być jednak długi, znacznie dłuższy niż w przypadku tabletek i sprayów, gdyż gumy można stosować nawet rok. Po tym czasie głód nikotynowy powinien całkowicie zniknąć, jednak tylko wtedy, gdy ilość gum będzie regularnie zmniejszana.

Skuteczne rzucanie palenia

Jeżeli podejmujemy decyzję o porzuceniu szkodliwego nałogu, możemy od razu zdecydować się na zakup specjalistycznych leków. W ten sposób można znacznie przyspieszyć cały proces i sprawić, że nie będzie on tak trudny. Leki bez recepty to skuteczna i prosta forma pomocy. Takie leki są ponadto znacznie tańsze niż kolejne paczki papierosów. Rzucenie nałogu wiąże się przede wszystkim z troską o zdrowie fizyczne i psychiczne, aczkolwiek dla niektórych spore znaczenie ma również motywacja finansowa. W końcu palenie to nie tylko nałóg szkodliwy dla zdrowia i życia, ale także drogi. Warto kupić leki i sprawić, że cały proces rzucania palenia będzie znacznie łatwiejszy.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij